Domů | Chci bydlet | Volné byty | Brno, Vídeňská, 2+kk, 54 m²

Pronájem 2+kk, Brno - Štýřice - Vídeňská, 11 900 Kč/měs., 54 m²

Popis

K dlouhodobému podnájmu nabízíme příjemný byt o dispozici 2+ kk s balkonem ve lokalitě Brno - Štýřice s bezproblémovou dopravní dostupností. Byt o celkové výměře 54 m2 se nachází ve 2 podlaží 5 patrového cihlového domu bez výtahu. K bytu náleží sklep. Všechen nábytek lze po dohodě vyhodit.

Byt se nabízí vybavený. Kuchyňská linka disponuje lednicí, plynovým sporákem, elektrickou troubou. V místnosti se také nachází stůl, židle, křeslo, konferenční stolek, šatní skřín a postel. Koupelna je zařízená vanou, umyvadlem se zrcadlem a toaletou. Na chodbě bytu se nachází věšák na kabáty a botník. Z chodby je vstup přímo na balkon. Součástí bytu je též samostatná komora.

V okolí domu je veškerá občanská vybavenost: škola, školka, potraviny- Lidl, zastávka - Nemocnice Milosrdných bratří je 2 minuty od domu. Mendlovo náměstí je 2 zastávky.

Byt je volný k nastěhování ihned.

We’ve vouched to make renting hassle-free, and we intend to honour our commitment even in these trying times. We now offer you the option to secure your next apartment in a safe and responsible way – book your virtual tour online, hop on a video call with us for a guided apartment viewing, and as for the paperwork, let’s sign it electronically. Any questions you might have, our reinforced customer support is here for you.
_____________

Viewings
For apartment viewing registration please use this form:
https://idealninajemce.cz/byt-kiv-en

For long-term sublease, we offer an nice 2+kk bedroom apartment with a balcony in Brno - Štýřice with easy transport accessibility. The apartment with a total area of ​​54 m2 is located on the 2nd floor of a 5-storey brick house without an elevator. The apartment has a cellar. All furniture can be discarded upon agreement.

The apartment is offered furnished. The kitchen has a fridge, gas stove, electric oven. The room also has a table, chairs, armchair, coffee table, wardrobe and bed. The bathroom is equipped with a bath, sink with mirror and toilet. In the hallway of the apartment there is a coat hanger and a shoebox. From the hallway there is access directly to the balcony. The apartment also has a separate chamber.

In the vicinity of the house is all civic amenities: school, kindergarten, hospital, Lidl, tram stop - Nemocnice Milosrdných bratří is 2 minutes awy from the house. Mendlovo Square is 2 stops away by tram.

In case we have no PENB available, we always use the G energy label of the building.

This apartment is offered through Ideální nájemce – a professional service that provides a transparent and convenient renting experience. Our support department and property managers are available to assist you with any situation. We will be happy to help you with paperwork, billing setup, comprehensive home insurance, and much more. Thank you for renting with us!

Údaje k bytu

Adresa: Brno | Štýřice | Vídeňská
Cena: 11 900 Kč/měs.
Poznámka k ceně: vratná jistota, náklady na bydlení 3 000 Kč, poplatek za podnájem
Druh: Pronájem
Dispozice: 2+kk
Výměra: 54 m²
Vybavení: Částečně vybavený
K nastěhování: Ihned
Pronájem přidán: Před 2 měsíci
Další vybavení: Sklep Balkón
Energ. náročnost budovy: G - Mimořádně nehospodárná

V okolí

Lidl Brno-Štýřice: 4 minuty (pěšky)

Interspar Brno, Vídeňská: 8 minut (pěšky)

uzel MHD Hlavní nádraží: 18 minut (mhd)

uzel MHD Česká (Joštova): 27 minut (mhd)

Mám zájem o prohlídku english flag
* * *
*
Máte o byt zájem a chcete zvýšit svoji šanci?