Domů | Rent with us | Available apartments | Praha, Břežánecká, 3+kk, 68 m²

Rental 3+kk, Praha - Jinonice (Praha 5) - Břežánecká, 18 500 CZK/month, 68 m²

Description

Prohlídky
Pro registraci na prohlídku použijte prosím tento formulář:
https://idealninajemce.cz/byt-2mq

K dlouhodobému podnájmu nabízíme krásný byt o dispozici 3+kk v klidné lokalitě Praha - Jinonice. Byt o celkové výměře 68 m2 se nachází ve čtvrtém patře cihlového domu. Výhodou bytu je prostorný balkon (7,5 m2) a také garažové stání umistěné v suterénu budovy.

Byt se nabízí částečně vybavený. Zrekonstruovaná kuchyňská linka disponuje troubou, indukční deskou, digestoří, myčkou a lednicí. V kuchyni je i jídelní stůl s židlemi. Pokoj je zařízený manželskou postelí, prostornou vestavěnou skříní a úložným prostorem okolo postele. V koupelně je k dispozici jak vana, tak i sprchový kout. Dále je v koupelně i umyvadlo se zrcadlem.

V docházkové vzdálenosti je galerie Butovice, fotbalový klub, přírodní park Košíře a další. Dopravní dostupnost je zajištěna zastávkou metra Nové Butovice, která je 8 minut od bytu.

Byt je volný k nastěhování od 1.3.2021.Uvedena energetická kategorie G, jelikož nemáme k dispozici PENB.

Byt pronajímá Ideální nájemce - služba, se kterou budete bydlet bezstarostně a za férových podmínek. Když se něco přihodí, k dispozici jsou správci, kteří s vámi vše vyřeší. Pomůžeme s veškerou administrativou, s nastavením plateb a zajistíme vám speciální pojištění. Pojďte bydlet s námi!

Viewings
For apartment viewing registration please use this form:
https://idealninajemce.cz/byt-2mq-en

For long-term sublease, we offer a beautiful apartment with a layout of 3 + kk in a quiet location in Prague - Jinonice. The apartment with area of 68 m2 is located on the fourth floor of a brick house. Part of the apartment is a spacious balcony (7,5 m2) and parking spot located in the basement of the house.

The apartment is offered partially furnished. The renovated kitchen has an oven, induction hob, hood, dishwasher and refrigerator. The kitchen also has a dining table with chairs. The room is furnished with a double bed, a spacious built-in wardrobe and storage space around the bed. The bathroom has both a bath and a shower. There is also a sink with a mirror in the bathroom.

Within walking distance is the Butovice Gallery, football club, Košíře Nature Park and more. Transport accessibility is ensured by the Nové Butovice metro stop, which is 8 minutes from the apartment.

The apartment is free to move in from 1.3.2021.In case we have no PENB available, we always use the G energy label of the building.

This apartment is offered through Ideální nájemce – a professional service that provides a transparent and convenient renting experience. Our support department and property managers are available to assist you with any situation. We will be happy to help you with paperwork, billing setup, comprehensive home insurance, and much more. Thank you for renting with us!

Apartment information

Address: Praha | Jinonice (Praha 5) | Břežánecká
Rent: 18 500 CZK/month
Rent note: Náklady na bydlení 3 299 Kč/měs., vratná jistota 21 799 Kč, poplatek za podnájem
Category: Rental
Layout: 3+kk
Size: 68 m²
Furnishings: Partially furnished
Ready for move-in: From March 1st 2021
Listing added: Před 1 měsícem
Additional equipment: Balcony
Energy label: G - Very inefficient

In the area

Žabka Praha 13: 5 minut (pěšky)

Tesco Praha 5, Petržílkova: 7 minut (pěšky)

uzel MHD Smíchovské nádraží: 15 minut (mhd)

uzel MHD Anděl: 18 minut (mhd)

I'm interested in a viewing czech flag
* *
* *
Are you interested in the apartment and want to increase your chances? Tell us more about yourself.