Domů | Chci bydlet | Volné byty | Praha, Široká, 2+1, 73 m²

Pronájem 2+1, Praha - Josefov - Široká, 22 500 Kč/měs., 73 m²

Popis

Prohlídky
Pro registraci na prohlídku použijte prosím tento formulář:
https://idealninajemce.cz/byt-kgt

Virtuální prohlídka
in360.cz/vr/siroka12/

K dlouhodobému podnájmu nabízíme byt po rekonstrukci o dispozici 2+1 v žádané lokalitě Praha - Josefov. Byt o celkové výměře 73 m2 se nachází v prvním podlaží cihlového domu s výtahem. K bytu patří i balkón a sklep. U domu je možné využívat i společný vnitroblok například k dobré ranní kávě.

Nová kuchyňská linka disponuje lednicí, myčkou, elektrickou troubou, plynovým sporákem a digestoří. Obývací pokoj a ložnice jsou průchozí, a nezařízené. V moderní koupelně najdeme prostorný sprchový kout, umyvadlo, pračku a toaletu.

Byt se nachází v luxusní a velmi žádané lokalitě tři minuty od Staroměstského náměstí. V okolí domu najdeme mnoho restaurací luxusní obchody na Pařížské ulici s yynikající dopravní dostupností. Stanice metra Staromětská, je vzdálená dvě minuty chůze od domu.

Byt je volný k nastěhování ihned.

Viewings
For apartment viewing registration please use this form:
https://idealninajemce.cz/byt-kgt-en

Virtual viewing
in360.cz/vr/siroka12/

For long-term sublease, we offer an apartment after reconstruction with a layout of 2 + 1 in the desired location of Prague - Josefov. The apartment with a total area of ​​73 m2 is located on the first floor of a brick building with an elevator. The apartment also has a balcony and a cellar. It is possible to use the common courtyard of the house.

The apartment is offered partially furnished. The new kitchen has a refrigerator, dishwasher, electric oven, gas stove and hood. There are also bar stools in the kitchen. The living room and bedroom are interconnected, and unfurnished. The modern bathroom has a spacious shower, sink, washing machine and toilet.

In the vicinity of the house we find restaurants, Charles University, luxury shops, grocery store (Žabka), etc. Excellent transport accessibility is ensured by the metro station Staromětská, which is a two-minute walk from the house.

The apartment is free to move in immediately. Pets are allowed by arrangement.

In case we have no PENB available, we always use the G energy label of the building.

This apartment is offered through Ideální nájemce – a professional service that provides a transparent and convenient renting experience. Our support department and property managers are available to assist you with any situation. We will be happy to help you with paperwork, billing setup, comprehensive home insurance, and much more. Thank you for renting with us!
_____________

Find your new home comfortably – book your viewing online, sign paperwork electronically.

We’ve vouched to make renting hassle-free, and we intend to honour our commitment even in these trying times. We offer you the option to secure your next apartment in a safe and responsible way. You can book your in-person or virtual apartment viewing online and all paperwork can be signed electronically. Any questions you might have, our reinforced customer support is here for you.

Údaje k bytu

Adresa: Praha | Josefov | Široká
Cena: 22 500 Kč/měs.
Poznámka k ceně: vratná jistota 25 000 Kč, zálohové platby 2 532 Kč, poplatek za podnájem
Druh: Pronájem
Dispozice: 2+1
Výměra: 73 m²
Vybavení: Částečně vybavený
K nastěhování: Od 17. květen 2021
Pronájem přidán: Před 8 dny
Další vybavení: Sklep Balkón
Energ. náročnost budovy: G - (neuvedeno)

V okolí

Žabka Praha 1, Maiselova: 1 minuta (pěšky)

Žabka Praha 1, Kaprova: 2 minuty (pěšky)

uzel MHD Můstek (metro A,B): 6 minut (mhd)

uzel MHD Dejvická: 7 minut (mhd)

Mám zájem o prohlídku english flag
* *
* *
Máte o byt zájem a chcete zvýšit svoji šanci? Řekněte nám o sobě víc