Domů | Rent with us | Available apartments | Praha, Mrkvičkova, 4+kk, 84 m²

Rental 4+kk, Praha - Řepy - Mrkvičkova, 16 500 CZK/month, 84 m²

Description

Prohlídky
Pro registraci na prohlídku použijte prosím tento formulář:
https://idealninajemce.cz/byt-mu7

Virtuální prohlídka
in360.cz/vr/mrkvickova5/

K dlouhodobému podnájmu nabízíme prostorný byt 4+kk v klidné lokalitě Praha - Řepy, v ulici Mrkvičkova, s dobrou dopravní dostupností. Byt o celkové výměře 84 m2 se nachází v prvním patře smíšené stavby domu s výtahem. K bytu přísluší lodžie a sklep.

Byt se nabízí částečně vybavený. Prostorná kuchyňská linka disponuje lednicí s mrazákem, elektrickou troubou, sklo-keramickou deskou a digestoří. Z obývací části je vstup no lodžii. Dále jsou pokoje nezařízené. Výhodou bytu je šatna s úložným prostorem a pračkou. V koupelně je umyvadlo se zrcadlem a vana. Toaleta je zvlášť.

V klidném okolí domu je veškerá občanská vybavenost - supermarket Billa, fitness centrum, základní a mateřská škola, lékárna, pošta, dětská hřiště, parky, atd. Vynikající dopravní dostupnost zajišťuje tramvajová zastávka Hlušičkova (tramvaje č. 9, 10, 16, 98, 99), která je tři minuty chůze od domu.

Byt je volný k nastěhování ihned.

Uvedena energetická kategorie G, jelikož nemáme k dispozici PENB.

Byt pronajímá Ideální nájemce - služba, se kterou budete bydlet bezstarostně a za férových podmínek. Když se něco přihodí, k dispozici jsou správci, kteří s vámi vše vyřeší. Pomůžeme s veškerou administrativou, s nastavením plateb a zajistíme vám speciální pojištění. Pojďte bydlet s námi!

Najděte bydlení pohodlně díky online registraci prohlídky a elektronickým podpisům.

Zavázali jsme se, že budeme z pronajímání dělat bezstarostnou záležitost, a svému slibu chceme dostát i v této nelehké situaci. Proto vám nabízíme možnost najít dlouhodobý pronájem bezpečně a bezkontaktně. Osobní či virtuální prohlídku bytu si u nás zarezervujete online a všechny dokumenty podepíšeme elektronicky. S jakýmkoliv dotazem vám pomůže naše posílené oddělení klientské podpory.
_____________

Viewings
For apartment viewing registration please use this form:
https://idealninajemce.cz/byt-mu7-en

Virtual viewing
in360.cz/vr/mrkvickova5/

For long-term sublease, we offer a spacious apartment 4+kk in a quiet location in Prague - Řepy, on the street Mrkvičkova, with good transport accessibility. The apartment with a total area of ​​84 m2 is located on the first floor of a mixed building with an elevator. The apartment has balcony and basement.

The apartment is offered partially furnished. The spacious kitchen has a refrigerator with freezer, electric oven, glass-ceramic hob and cooker hood. From the living room is an entrance to the loggia. The rooms are also unfurnished. The advantage of the apartment is dressing room with storage space and washing machine. The bathroom has sink with mirror and a bathtub. The toilet is separated.

In the quiet vicinity of the house is all civic amenities - supermarket Billa, fitness center, primary school and kindergarten, pharmacy, post office, playgrounds, parks, etc. Excellent transport accessibility is provided by the tram stop Hlušičkova (trams no. 9, 10, 16, 98, 99), which is 3 min walk from the house.

The apartment is free to move in immediately.

In case we have no PENB available, we always use the G energy label of the building.

This apartment is offered through Ideální nájemce – a professional service that provides a transparent and convenient renting experience. Our support department and property managers are available to assist you with any situation. We will be happy to help you with paperwork, billing setup, comprehensive home insurance, and much more. Thank you for renting with us!

Find your new home comfortably – book your viewing online, sign paperwork electronically

We’ve vouched to make renting hassle-free, and we intend to honour our commitment even in these trying times. We offer you the option to secure your next apartment in a safe and responsible way. You can book your in-person or virtual apartment viewing online and all paperwork can be signed electronically. Any questions you might have, our reinforced customer support is here for you.
_____________

Apartment information

Address: Praha | Řepy | Mrkvičkova
Rent: 16 500 CZK/month
Rent note: vratná jistota 20 000 Kč, náklady na bydlení 5 572 Kč, poplatek za podnájem
Category: Rental
Layout: 4+kk
Size: 84 m²
Furnishings: Partially furnished
Ready for move-in: From March 24th 2021
Listing added: Před 2 měsíci
Additional equipment: Cellar Balcony
Energy label: G - (Unknown)

In the area

Žabka Praha 17, Nevanova 1050/11: 3 minuty (pěšky)

Žabka Praha 17, Nevanova 1050/11: 3 minuty (pěšky)

uzel MHD Anděl: 24 minut (mhd)

uzel MHD Dejvická: 30 minut (mhd)

I'm interested in a viewing czech flag
* *
* *
Are you interested in the apartment and want to increase your chances? Tell us more about yourself.