Pronajimám byt

Časté otázky na službu Ideálního nájemce

Jak vybíráte podnájemníky?

Každého budoucího podnájemníka si prověříme ve veřejně dostupných registrech, abychom ověřili jeho rizikovost. Také respektujeme přání majitele, např. co se týče přítomnosti domácích mazlíčků atp.

Jakou smlouvu uzavíráte s majitelem bytu?

S majitelem uzavíráme klasickou nájemní smlouvu, jsme tedy opravdovým nájemníkem vašeho bytu.

Jste realitní kancelář?

Nejsme. Realitní kanceláře zprostředkovávají pronájmy, my si byty pronajímáme napřímo od majitele. Tím na sebe bereme všechna rizika. Naše společnost také provozuje jeden z největších českých inzertních portálů s pronájmy a službu Prověření rizikovosti osob.

Vyplatí se mi využít vaši službu, když dostanu méně peněz, než když byt pronajmu sám?

Ano, vyplatí. Jednak čistě statisticky: 20 % pronajímatelů se setká s neplatiči. Druhak vám ušetříme hromadu starostí s péčí o byt.

Mohu mít kontrolu nad tím, kdo bude v mém bytě bydlet?

Podnájemníky vybíráme standardně sami - je to součást našeho servisu. Respektujeme však přání majitele bytu, pokud si například nepřeje, aby měl podnájemník domácího mazlíčka a podobně.

Jakou mám jistotu, že se z mého bytu nestane kůlnička na dříví?

Za stav bytu plně ručíme my. Byt pravidelně kontrolujeme a posíláme vám foto reporty. A i kdyby se náhodou něco stalo, byt uvedeme do původního stavu na naše náklady. Ručení za stav bytu je součást našeho servisu.

Jak je to s DPH?

Pokud jste plátci DPH, nemovitost si můžeme pronajmout včetně DPH, díky čemuž ušetříte nemalé peníze, které by vám kvůli pronájmu přímo nájemníkovi nebyly na DPH vráceny. Nejste-li plátcem DPH, vůbec jej nemusíte řešit.

Kde se vzala služba Ideální nájemce?

Provozujeme jeden z největších českých inzertních portálů s pronájmy UlovDomov.cz a službu Prověření rizikovosti osob. V pronájmech jsme tedy zkušení, proto jsme zřídili službu, která usnadní život pronajímatelům.

Působíte opravdu pouze v Praze a v Brně?

Zatím Ideální nájemce funguje pouze v Brně a v Praze, do budoucna však nevylučujeme expanzi do jiných měst.

Jsme Ideální nájemce
 • spravujeme
  1,8mld.
  Hodnota bytů, o které se staráme
 • 100 procent
  100%
  100 % našich majitelů dostává peníze včas
 • graf
  429
  Aktuálně se staráme
  o 429 bytů
Zkušenosti klientů

Na bytě se sem tam objeví nějaké technické potíže, jako špatně odtékající odpad nebo vzduch v topení, ale váš správce se zatím vždycky o všechno bez problémů postaral a jen mě o vyřešení problému, o kterém jsem ani nevěděl, informoval SMSkou. Na podnájemníka si taky stěžovat nemůžu, takže jsem spokojen.

– Libor Kolařík

Jsem hodně pracovně vytížený - najít čas na péči o pronajímaný byt je problematické. Teď je ale v dobrých rukou Ideálního nájemce. Mně chodí na účet peníze a na mail reporty s fotkami. Rozhodně doporučuji všem, kteří chtějí mít příjem z pronájmu a žádné starosti.

– Zdeněk Kubišta

Změňte pronajímání svého bytu v bezstarostný příjem.
Nechejte si od nás službu nezávazně nacenit.

Nacenit pronájem