Ideální nájemce radí

Jsme jedním z největších pronajímatelů bytů v Brně, v Praze, Plzni a Olomouci a s pronájmy máme dlouholeté zkušenosti. Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky, které majitelé bytů řeší, a seznamte se s novinkami ze světa pronájmů.

Jak zabezpečit svůj domov před odjezdem na dovolenou?

Letní měsíce jsou v plném proudu a s nimi i nejrůznější výlety, zájezdy a dovolené. Před odjezdem byste však neměli opomenout pořádné zabezpečení domu či bytu, abyste minimalizovali riziko vloupání. Praktické tipy jsme shrnuli v článku.

Poplatek za komunální odpad (popelnice)

Jaká je výše poplatků za komunální odpad ve vašem městě a kde jsou naopak poplatky nulové? Kterých skupin se platba za popelnice týká a kdo je osvobozen? To se dozvíte v našem článku.

Koncesionářské poplatky 2021 – jak na ně v pronájmu?

Rozhodli jste se nechat nájemníkům v bytě televizi nebo rádio a teď nevíte, kdo by měl platit koncesionářské poplatky? Nevadí, v našem článku se to dozvíte. A nejen to!

Nájemní smlouva: Na co si dát pozor?

Majitelé bytů se ve snaze ušetřit mnohdy uchylují k tomu, že si vzor nájemní smlouvy stáhnou z internetu, přepíší potřebné údaje a následně dají smlouvu podepsat nájemci. Co ale na první pohled vypadá jako praktická zkratka se vám později může hrubě nevyplatit.

Home office: 8 tipů, jak efektivně zvládnout práci z domova

Téma produktivní práce z domu se v posledních týdnech stalo opět velmi aktuálním. Na co se při home office zaměřit? Jak si vše správně nastavit a najít v sobě potřebnou dávku disciplíny? To se dozvíte v našem článku.

Jak zvládnout stěhování bez stresu

Stěhovací sezóna je tu. Nezbytné balení a přesun je samozřejmostí, ale co takhle zamyslet se nad tím, kdy přehlásit služby a energie, nebo jak efektivně vytřídit šatník a spotřebovat trvanlivé potraviny?

Jak zabezpečit svůj domov před odjezdem na dovolenou?

Letní měsíce jsou v plném proudu a s nimi i nejrůznější výlety, zájezdy a dovolené. Před odjezdem byste však neměli opomenout pořádné zabezpečení domu či bytu, abyste minimalizovali riziko vloupání. Praktické tipy jsme shrnuli v článku.

Komentář k návrhu zákona: Omezení výpovědi kvůli nezaplacení nájmu

Nový návrh zákona omezuje možnost výpovědi z bytu kvůli neuhrazení nájmu. Znamená to, že nájemníci nemusí během krize platit nájem? A co zálohy na energie a služby? Nejen těmito otázkami se zabývá komentář našeho právního oddělení.

Vlhkost a sucho v bytě. Jak na ně?

Nadměrná vlhkost i přílišné sucho patří mezi nepříjemnosti, které dokážou zkazit bydlení i v tom nejluxusnějším bytě. Zajímá vás, jak je odhalit, jak s nimi zatočit a jak jim předejít? Čtěte dál.

Čistá lednice snadno a rychle

Lednice je jedním z nejdůležitějších míst, na které bychom se měli při úklidu kuchyně zaměřit. Pojďme se společně podívat, jak postupovat při jejím čištění.

Trvalý pobyt v pronájmu. Jak je to s ním doopravdy?

Téměř všichni nájemci si jej chtějí nahlásit, ale jen málo pronajímatelů je ochotných to povolit. Proč je trvalý pobyt takovým strašákem? A mají majitelé bytu vůbec právo ho zakázat?

Jak na přepis energií

Stěhování se, pronájem i nákup nového bytu obnáší spoustu formalit – a mezi ty patří i přepis energií. Jak se na něj připravit a s čím vším při přepisu počítat? Zjistěte, jak celý proces probíhá a na co rozhodně nezapomenout.

Jak se zbavit plísně v bytě

Pokud pronajímáte byt ve starším domě, můžou se vaši nájemníci zvláště v zimě potýkat s plísní. Plíseň samozřejmě snižuje atraktivitu bytu a ohrožuje obyvatele na zdraví, měli byste s ní proto vy jako majitel rázně zatočit.

5 kroků, jak se zbavit cigaretového zápachu z bytu

Kouření uvnitř bytu je dost nevábnou záležitostí. Nicméně i tací nájemníci, kteří si klidně a ne jednou zapálí v pronajatém bytě, bohužel existují. A i když dají při odchodu byt do pořádku, cigaretového odéru se jen tak lehce zbavit nedá.

Jak řešit odstěhování nájemníka z bytu

Snad každý pronajímatel se již setkal se situací, kdy potřeboval svůj byt uvolnit – ať už proto, že se do něj chtěl sám nastěhovat, nebo proto, že současný nájemník zkrátka ne a ne zaplatit.

Proč si dávat pozor na vzory smluv z internetu

Stáhnout si univerzální nájemní smlouvu, přepsat údaje a dát podepsat nájemci se jeví jako jednoduché a levné řešení. Může se však hrubě nevyplatit a připravit vás o spoustu času a peněz - čtěte, jaká jsou rizika.

Jsme Ideální nájemce
 • garance
  Garance
  Garantujeme vrácení bytu v původním stavu, s ohledem na běžné opotřebení.
 • čas
  60h
  Naši klienti s námi šetří průměrně 60 hodin času ročně
 • graf
  1498
  Aktuálně pečujeme
  o 1498 bytů