Ideální nájemce radí pronajímatelům

Jsme jedním z největších pronajímatelů bytů v Brně a v Praze a s pronájmy máme hromadu zkušeností. Přečtěte si rady na otázky a problémy, které většina majitelů bytů řeší.

Pronájem bytu krok za krokem

Chtěli byste začít s pronajímáním svého bytu, ale netušíte, jak na to? Přečtěte si, co byste jako majitelé nemovitostí, kteří se do pronájmu teprve pouštějí, měli rozhodně vědět a na co nezapomenout.

Celý článek

Jak pronajímat byt bez realitní kanceláře?

Spoléháte při výběru svých budoucích nájemníků výhradně na realitní kanceláře? Možná je to proto, že jste dosud neslyšeli o alternativách, kterých je hned několik. Zjistěte, která možnost je pro vás ta nejvhodnější.

Celý článek

Vhodné byty k pronájmu. Které to jsou?

Jaké byty jsou vhodné k pronájmu? Pokud uvažujete nad pronájmem své nemovitosti, možná právě řešíte otázku, jak obtížné bude najít pro váš byt nové obyvatele. Přečtěte si, jak by měl vypadat a co všechno by měl mít byt, aby uspokojil poptávku nájemníků. Poradíme vám.

Celý článek

Krátkodobý pronájem. Co o něm vědět?

Patříte i vy k pronajímatelům, kteří s rozmachem platformy AirBnB začínají své nemovitosti využívat spíše ke krátkodobým pronájmům? Pak nezapomeňte promyslet všechna pro a proti. Víte, která to jsou?

Celý článek

Proč investovat do nemovitostí

Výnos 3 až 5 % ročně a minimální rizikovost jsou hlavní důvody, proč se nemovitosti drží v popředí nejoblíbenějších investičních příležitostí. Pokud přemýšlíte, jak co nejvýhodněji zhodnotit své prostředky, o nemovitostech se rozhodně vyplatí uvažovat.

Celý článek

Prodat nebo pronajmout? Co se víc vyplatí

Ať už se stanete majitelem bytu jakkoli, pokud jej nevyužijete pro vlastní bydlení, vždy budete stát před zásadním rozhodnutím, co s ním. Prodat jej či pronajímat? Nevíte si rady? Podle čeho se vlastně rozhodovat?

Celý článek

Pozor na nájemní smlouvy stažené z internetu

Stáhnout si univerzální nájemní smlouvu, přepsat údaje a dát podepsat nájemci se jeví jako jednoduché a levné řešení. Může se však hrubě nevyplatit a připravit vás o spoustu času a peněz - čtěte, jaká jsou rizika.

Celý článek

Co s neplatícím nájemníkem

Pronajímáte byt a potýkáte se s neplatícím nájemníkem? S tímto problémem se setkává přibližně 20 % pronajímatelů. Vymáhání škody či vystěhování je však problematické, často zabere měsíce soudních tahanic a vy přijdete o spoustu peněz. Přečtěte si, jak situaci řešit.

Celý článek

Jak pojistit pronajímaný byt

Vlastníte byt, ve kterém máte nájemníka, a rádi byste jej měli pojištěný pro případ, že se něco stane. Přečtěte si, jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti, domácnosti a odpovědnosti a jak je zkombinovat, aby jste byli chránění, ať se stane cokoliv.

Celý článek
 
 
Jsme Ideální nájemce
 • graf
  756
  Aktuálně se staráme
  o 756 bytů
 • 100 procent
  100%
  100 % našich majitelů dostává peníze včas
 • spravujeme
  2,2mld.
  Hodnota bytů, o které se staráme

Změňte pronajímání svého bytu v bezstarostný příjem.
Nechejte si od nás službu nezávazně nacenit.

Nacenit pronájem