Pomocnou ruku umíme podat i bez doteku

Zavázali jsme se, že budeme z pronajímání dělat bezstarostnou záležitost, a svému slibu chceme dostát i v této nelehké situaci. Naším cílem je najít ty nejvhodnější způsoby, jak být v této chvíli nápomocni majitelům, podnájemníkům a zájemcům o bydlení. Proto podnikáme konkrétní kroky a opatření, abyste díky Ideálnímu nájemci i nadále pronajímali a bydleli nejen pohodově, ale také bezpečně a zodpovědně.

Posílili jsme oddělení klientské podpory

Zavedli jsme ochranné pomůcky a bezpečnostní procesy

Prohlídku bytu zařídíme i virtuálně přes videohovor

Potřebné dokumenty podepíšeme elektronicky

Díky klientské zóně máte o bytě stále přehled

Byty umíme převzít i bezkontaktně

Pečujeme o vás i vaši nemovitost.

Hledám byt, zn. bezpečně

I v současné situaci se může stát, že se z jakéhokoliv důvodu potřebuje přestěhovat. Děláme tedy vše pro to, abychom vám hledání nového bydlení usnadnili:

  • prohlídku bytu si zarezervujete online
  • virtuální prohlídku můžete v případě zájmu absolvovat přes videohovor
  • v případě osobní prohlídky používáme ochranné pomůcky a dodržujeme bezpečnostní procesy
  • potřebné dokumenty podepíšeme elektronicky
Volné byty

Služby pro podnájemníky

Klidné bydlení umíme zajistit i v této nelehké situaci, a to pro všechny stávající i nové podnájemníky. Jednáme proaktivně a zavedli jsme následující opatření:

  • všechny týmy v terénu jsou vybaveny ochrannými pomůckami
  • omezili jsme kontroly na bytech a soustředíme se na neodkladné opravy
  • díky klientské zóně máte o svém bytě stále přehled
Proč bydlet s námi

Jistota a úleva pro majitele

Dlouhodobé pronájmy jsou odpovědí na nejistotu i potřeby dnešní doby. Majitelům proto pomáháme s bezstarostným, bezpečným a zodpovědným pronájmem jejich nemovitosti:

  • optimální výši nájmu umíme určit na dálku a po domluvě byt i bezkontaktně převzít
  • v případě osobní schůzky respektujeme veškerá bezpečnostní opatření, ochranné pomůcky jsou samozřejmostí
  • potřebné dokumenty podepíšeme elektronicky
Pronajímejte bez starostí

Časté dotazy

Můžu se osobně účastnit prohlídek a schůzek?

Ano. Na základě právního posudku, který jsme si nechali vypracovat, nynější situace nijak nebrání tomu, aby zájemci o bydlení absolvovali prohlídky bytů, aby majitelé nabízeli své nemovitosti k pronájmu, a aby se realitní zprostředkovatelé těchto prohlídek účastnili. Samozřejmě pouze za předpokladu, že všechny strany při osobním setkání striktně dodržují předepsaná bezpečnostní opatření.

Je možné si bydlení najít bezkontaktně?

Ano, pokud to tak preferujete. V Ideálním nájemci si prohlídku bytu si zarezervujete online a následně ji můžete absolvovat buď osobně nebo virtuálně – aktuální nabídku bytů najdete zde. Pokud se rozhodnete pro virtuální prohlídku s průvodcem, vše zvládneme prostřednictvím videohovoru z pohodlí vašeho domova. Potřebné dokumenty si vzájemně podepíšeme elektronicky.

Jak je to bezpečnostními opatřeními a ochrannými pomůckami?

Pokud preferujete osobní schůzku, jsme připraveni. Naši obchodní zástupci i specialisté péče o byty jsou vybaveni rouškami, jednorázovými rukavicemi a sanitizéry. Před i po setkání s klienty si dezinfikují ruce i vybavení, a pokud to podmínky dovolí, na schůzku dorazí bez použití hromadné dopravy.

Chrání tak nejen sebe, ale zejména vás. Myslete proto prosím i na jejich zdraví a bezpečnost – vždy používejte roušku a udržujte odstup 2 metry po celou dobu setkání, děkujeme.

Jak postupujete při změně podnájemníka na bytě?

Přísná hygienická opatření jsou v boji proti koronaviru nezbytná. V Ideálním nájemci byt před nastěhováním nových podnájemníků řádně uklidíme, vydezinfikujeme a zároveň necháme prázdný alespoň 72 hodin. Děláme tedy maximum pro to, abychom případnému šíření nemoci zabránili.

Jak u vás probíhají opravy a kontroly na bytě?

V rámci preventivních opatření jsme dočasně zminimalizovali kontroly na bytech. Zároveň se v tuto chvíli zaměřujeme především na řešení naléhavých a neodkladných oprav – děkujeme vám za pochopení a kooperaci.

Naši specialisté péče o byty jsou vybaveni rouškami, jednorázovými rukavicemi a sanitizéry. Když to podmínky dovolí, na schůzku dorazí bez použití hromadné dopravy. Pokud se k vám chystá náš specialista péče o byty či smluvený opravář, použijte prosím roušku a udržujte odstup 2 metry po celou dobu setkání.

Jak zvládáte bezpečně provozovat své služby?

Krize různého typu lidstvo obvykle nutí inovovat a posouvat hranice, a nejinak je tomu i tentokrát. Ačkoli jsme k tomu měli již dobře nakročeno, služby Ideálního nájemce jsme během krátké doby dále zdigitalizovali tak, aby klientům a zájemcům o bydlení stačil k vyřízení všech záležitostí jen počítač nebo chytrý telefon.

Spustili jsme elektronické podpisy dokumentů a pro zájemce o bydlení nabízíme virtuální prohlídky bytů prostřednictvím videohovoru, které mohou absolvovat z pohodlí a bezpečí svého domova. Poradíme si i s bezkontaktním předáním bytu, a to díky precizní fotodokumentaci, videím a podrobnému předávacímu protokolu.

Bezkontaktně zvládáme i pravidelné kontroly na bytech – ačkoli ty jsme od vyhlášení nouzového stavu dočasně pozastavili, abychom maximálně podpořili vládní opatření, která se šíření koronaviru snaží zabránit. Precizní fotodokumentaci však provádíme i v tomto případě a výsledný fotoreport si majitel může prohlédnout v online klientské zóně Můj Ideální nájemce.

Byl jsem v kontaktu s nakaženou osobou. Musím o tom někoho informovat?

Jako první volejte na linku 1212, kde je nutné tuto informaci předat MZČR. Na lince vám dají instrukce, jak dále postupovat. Pokud bydlíte s Ideálním nájemce, informujte prosím neprodleně naši klientskou podporu.

Mám nařízenou karanténu a končí mi smlouva, co se bude dít?

Nařízenou karanténu je nutné dodržet a není tedy možné karanténní oblast opustit. Základem úspěchu je včasná komunikace. Pokud bydlíte s Ideálním nájemcem, informujte prosím neprodleně naši klientskou podporu, jistě společně najdeme vhodné řešení.