Ideální nájemce radí

Jsme jedním z největších pronajímatelů bytů v Brně, v Praze, Plzni a Olomouci a s pronájmy máme dlouholeté zkušenosti. Přečtěte si odpovědi na nejčastější otázky, které majitelé bytů řeší, a seznamte se s novinkami ze světa pronájmů.

Jak zabezpečit svůj domov před odjezdem na dovolenou?

Letní měsíce jsou v plném proudu a s nimi i nejrůznější výlety, zájezdy a dovolené. Před odjezdem byste však neměli opomenout pořádné zabezpečení domu či bytu, abyste minimalizovali riziko vloupání. Praktické tipy jsme shrnuli v článku.

Pronájem bytu krok za krokem

Chtěli byste začít s pronajímáním svého bytu, ale nejste si jistí, jak na to? Přečtěte si, na co nezapomenout a co byste jako majitelé nemovitostí, kteří se do pronájmu teprve pouštějí, měli rozhodně vědět.

Poplatek za komunální odpad (popelnice)

Jaká je výše poplatků za komunální odpad ve vašem městě a kde jsou naopak poplatky nulové? Kterých skupin se platba za popelnice týká a kdo je osvobozen? To se dozvíte v našem článku.

Koncesionářské poplatky 2021 – jak na ně v pronájmu?

Rozhodli jste se nechat nájemníkům v bytě televizi nebo rádio a teď nevíte, kdo by měl platit koncesionářské poplatky? Nevadí, v našem článku se to dozvíte. A nejen to!

Termín přiznání k dani z nemovitosti se blíží. Pozor na změny

Pokud jste v roce 2020 nabyli, darovali, prodali nebo jinak pozbyli nemovitou věc, nejspíš vás čeká nepříjemné papírování. Nepřehledné formuláře psané úřednickou řečí tentokrát ale hravě zvládnete díky užitečným radám, které na vás čekají v tomto článku.

Daň z pronájmu bytu v roce 2021: Jak na to?

Pokud pronajímáte byt, je nutné do přiznání zařadit i tento příjem. Nepřiznání příjmu z pronájmu nemovitosti vám může přinést nejen nepříjemnou konverzaci s finančním úřadem, ale také úroky z prodlení a penále.

Nájemní smlouva: Na co si dát pozor?

Majitelé bytů se ve snaze ušetřit mnohdy uchylují k tomu, že si vzor nájemní smlouvy stáhnou z internetu, přepíší potřebné údaje a následně dají smlouvu podepsat nájemci. Co ale na první pohled vypadá jako praktická zkratka se vám později může hrubě nevyplatit.

Jak Ideální nájemce zvládl neideální rok?

Turbulentní rok 2020 je skoro u konce a nás dostihla vlna jisté nostalgie. Přinášíme malé ohlédnutí za tím, co se nám povedlo, pár zajímavostí o portfoliu bytů v Ideálním nájemci a výhled na příští rok.

Pandemie, home office a nové trendy v bydlení?

Dopady koronavirové krize a zavedení home office dávají za vznik novým trendům na realitním trhu. Lidé požadují více prostoru za méně peněz, opouští centra měst a stěhují se na okraje měst do většího. Jak na tento vývoj reagují developeři a nájemní trh?

3D virtuální prohlídky – (r)evoluce v pronajímání i prodeji bytů

3D virtuální prohlídky zajistí kompletní vizuální prezentaci vašeho bytu, včetně atraktivních fotografií a detailního půdorysu s výměrami. Nejen, že ušetříte čas a peníze všem zúčastněným, ale zájemce bytem navíc provedete bez narušování soukromí či bezpečí.

Home office: 8 tipů, jak efektivně zvládnout práci z domova

Téma produktivní práce z domu se v posledních týdnech stalo opět velmi aktuálním. Na co se při home office zaměřit? Jak si vše správně nastavit a najít v sobě potřebnou dávku disciplíny? To se dozvíte v našem článku.

Smluvní pokuty se vracejí. Proč je to dobrá zpráva i pro poctivé nájemníky?

Novela občanského zákoníku vrátila od 1. července 2020 pronajímatelům nemovitostí možnost zahrnout do nájemní smlouvy smluvní pokuty. Poctiví nájemníci se díky nim mohou dočkat nižších jistot, což pro ně sníží jednorázovou finanční zátěž spojenou s pronájmem.

Jak zvládnout stěhování bez stresu

Stěhovací sezóna je tu. Nezbytné balení a přesun je samozřejmostí, ale co takhle zamyslet se nad tím, kdy přehlásit služby a energie, nebo jak efektivně vytřídit šatník a spotřebovat trvanlivé potraviny?

Jak zabezpečit svůj domov před odjezdem na dovolenou?

Letní měsíce jsou v plném proudu a s nimi i nejrůznější výlety, zájezdy a dovolené. Před odjezdem byste však neměli opomenout pořádné zabezpečení domu či bytu, abyste minimalizovali riziko vloupání. Praktické tipy jsme shrnuli v článku.

Jak pandemie obrátila nájemní trh vzhůru nohama

Ceny nájmů rostly až do prvního čtvrtletí tohoto roku. V důsledku pandemie se však situace na realitním trhu významně proměnila a z obsazování bytů se stává náročná disciplína.

Komentář k návrhu zákona: Omezení výpovědi kvůli nezaplacení nájmu

Nový návrh zákona omezuje možnost výpovědi z bytu kvůli neuhrazení nájmu. Znamená to, že nájemníci nemusí během krize platit nájem? A co zálohy na energie a služby? Nejen těmito otázkami se zabývá komentář našeho právního oddělení.

Koronavirus a realitní trh: Dopady, opatření a prognózy

Připravili jsme pro vás rozbor předpokládaných dopadů na ceny pronájmů a nemovitostí a také přehled opatření, která jsme v UlovDomov.cz zavedli v rámci digitalizace služeb a ochrany zdraví našich klientů i zaměstnanců.

Vyúčtování a Ideální nájemce: Jak to u nás funguje

Ideální nájemce dělá z vyúčtování služeb a energií bezstarostnou záležitost. Náš tým vyúčtařů se postará o složité výpočty i následné vyrovnání s podnájemníkem. Jedinou povinností majitele je dodat nám včas všechny potřebné podklady.

Termín přiznání k dani z nemovitosti se blíží. Nezapomeňte ho podat

Jste-li vlastníkem nemovitosti, pak je vaší povinností podat do konce ledna daňové přiznání k dani z nemovitých věcí. V jakém případě hrozí pokuta a kde se daň přiznává, se dozvíte v tomto článku.

Inteligentní domácnost šetří čas i peníze

Kávovar uvaří kávu, než se probudíte, světla vám posvítí cestou na toaletu uprostřed noci... Moderní domácí spotřebiče se předhánějí, který bude chytřejší a usnadní vaší domácnosti více času. Jak vypadá chytré bydlení a jaké funkce nabízí?

Jsme Ideální nájemce
 • 100 procent
  100%
  100 % našich majitelů dostává peníze včas
 • spravujeme
  6,7mld.
  Hodnota bytů, o které pečujeme
 • garance
  Garance
  Garantujeme vrácení bytu v původním stavu, s ohledem na běžné opotřebení.