Domů | Chci bydlet | Proč bydlet s námi

Férové podmínky, transparentnost a nonstop klientská podpora.

Proč bydlet s Ideálním nájemcem

Bezstarostné bydlení a veškerý servis

1. Nový byt snadno a rychle

Stěhování je vždy náročné: Domluva s realitní kanceláří, majitelem, podpis smlouvy, předávací protokol… S námi máte vše v jednom a ještě vám zařídíme pojištění na vybavení bytu.

2. Váš byt, váš hrad

Respektujeme vaše soukromí, nebudeme k vám chodit bez ohlášení. Na pravidelných kontrolách jednou za čtvrt nebo půl roku probereme, jestli je všechno v pořádku.

3. Opravy a havárie

Zalomený klíč, rozbitá pračka nebo prasklé potrubí? Naši specialisté péče o byty přispěchají na pomoc při všech nehodách a haváriích a vyřeší potřebné opravy.

4. Férové podmínky

Podnájem v našich bytech odpovídá tržním cenám. Každý měsíc od nás dostanete vyúčtování, vždy víte, kolik a za co platíte. Nikdy vám nestrhneme peníze z jistoty, aniž byste věděli, za co to bylo.

Výhody bydlení s námi

Pojištění domácnosti (včetně škod, které způsobíte vy)

Výhodný internet

Správce bytu k dispozici na telefonu

Všechny smlouvy právně v pořádku

Transparentní platby nájemného i energií

Prodloužená záruka na spotřebiče

Pomoc s vyřízením trvalého pobytu

Zajištění úklidu a drobných oprav

Aktuální informace např. o poplatcích za komunální odpad

Jak bude vypadat bydlení s námi

1. Prohlídka bytu

Na prohlídce bytu zjistíte, jestli z něj může být váš domov. Nemáte na prohlídku čas? Nevadí, u nás jsou možné prohlídky i virtuální, takže se můžete jít osobně podívat až na favority.

2. Podpis smlouvy

Domluvíme se na ceně nájemného, podepíšeme podnájemní smlouvu a můžete se těšit na stěhování.

3. Předání bytu

Předáme vám klíče, podepíšeme předávací protokol a můžete se už nastěhovat úplně.

4. Platby

Dostanete od nás přehled plateb, které máte kdy posílat, takže na nic nezapomenete.

A co když se budete chtít přestěhovat jinam?

Není problém, prostě vypovíte smlouvu. Potom si od vás byt převezmeme zpět a podnajmeme jej dalšímu zájemci.

Aktuální nabídka našich bytů
Časté otázky
Sami si byty pronajímáme od jejich majitelů. Nájemní smlouvu máme my, tím pádem obyvatelé bytu musí mít smlouvu podnájemní. Nechceme nikoho znevýhodňovat, je to tak podle zákona.
Výše nájemného je s námi stejná, jako když si byt pronajmete napřímo. Poplatek za naši službu platí majitel bytu, takže pro vás to není žádný rozdíl.
Vypovědět smlouvu není tak jednoduché, navíc se to zpravidla neděje. I kdyby náhodou, je tam tříměsíční výpovědní lhůta, takže se vám nemůže stát, že skončíte ze dne na den na ulici. A my vám jako kompenzaci během tří měsíců najdeme bydlení v podobném bytě.
Jistota je záloha, která slouží na krytí případných škod nebo nedoplatků v budoucnu. Zpravidla je ve výši jednoho nájemného. Po dobu podnájmu bude bezpečně schovaná u nás a po jeho skončení vám ji, pokud bude vše v pořádku, vrátíme v plné výši.
Vyúčtování probíhá jednou za rok a po skončení nájmu. Vyúčtování vody je vždy na jaře za předchozí rok, elektřina a plyn se vyúčtovávají v průběhu roku.
Co o naší službě říkají podnájemníci
Všechno v pohodě, o byt se nám starají pěkně, zvou mě na kontroly bytu. A i když jsme ještě nové nájemníky neviděli, protože žijeme v zahraničí, podle fotek máme dobrý pocit.
Lucie Pospíšilová
Byt jsme jim svěřil na základě doporučení od kamaráda, protože kvůli práci a rodině jsem neměl čas na údržbu. Zařídili si vše od nafocení, inzerátu až po výběr nových podnájemníků.
Aleš Filipenský
Pro službu Ideální nájemce jsem se rozhodla po špatných zkušenostech při pronajímání bytu na vlastní pěst. Parádní servis a zatím si nemůžu na nic stěžovat.
Veronika Velecká