Všechny články

3 kroky k úspěšnému prověření nájemníka před pronájmem

2.12.2019
 | 
Předcházení problémům

Chcete svůj byt svěřit do rukou novým nájemníkům, ale nevíte, jak vybrat ty pravé? Přečtěte si, na co se ptát a kde si zájemce prověřit. Vynaložený čas při výběru nového nájemníka se určitě vyplatí, pravděpodobněji tak předejdete problémům s neplatiči nebo následné lítosti nad zničeným vybavením bytu.

1) Setkejte se osobně

Není nadto vidět se s budoucím nájemníkem naživo. I když realitní kancelář provádí s uchazeči prohlídky bytu za vás, určitě se s favority setkejte také osobně i vy a vítěze zvolte sami. Přeci jen bude bydlet ve vaší nemovitosti a budete se s ním setkávat hodně dlouho. Dejte na svou intuici - pokud se vám na zájemci něco nezdá, není důvod mu byt k užívání přenechat. Budete mít určitě z čeho vybírat, tak to dělejte pečlivě a nebudete celé kolečko muset za půl roku absolvovat znovu.

2) Ptejte se

Snažte se o uchazečích zjistit co nejvíce informací. Když k vám přijdou na prohlídku, ptejte se. Zajímat by vás mělo především odkdy a jak dlouho by chtěli v bytě bydlet, o jak velkou skupinu se jedná nebo zda budete ubytovávat studenty či pracující. Je praktické zjišťovat i další drobnosti, které jsme již blíže rozebrali v článku Prohlídka bytu se zájemci o pronájem.

3) Využijte všech dostupných zdrojů i něčeho navíc

I když nejste velkým fanouškem sociálních sítí, teď by se vám mohly hodit. Profil na Facebooku řekne často víc než dlouhá schůzka. K dispozici máte samozřejmě i různé registry a seznamy jako např. Centrální registr dlužníků ČR, Centrální evidenci exekucí, Insolvenční rejstřík, Úřední desku Exekutorské komory ČR nebo databázi osob hledaných Policií ČR. 
 

Pokud byt pronajímáte přes službu Ideální nájemce a inzerujete tak svoji nemovitost na portále UlovDomov.cz, máme pro vás ještě dvě “esa v rukávu”. 

  • Informace o zájemcích jsou pro naše klienty dostupné i díky jejich vyplněným vizitkám na UlovDomov.cz. 
  • K prověření nájemníka můžete využít naši službu Prověření rizikovosti osob. Neprocházíte tak všechny zdroje zvlášť, ale obdržíte od nás komplexní prověření ze všech důležitých registrů jak v Čechách, tak i na Slovensku, a to ve formě .pdf. To si pohodlně stáhnete nebo vytisknete. Navíc budete mít výsledky vždy zpětně k dispozici ve svém účtu. Výsledek prověření obdržíte během jedné minuty. Stačí znát pouze jméno a datum narození zájemce. Za správností výsledků si stojíme. Pokud bychom například neodhalili jedince s exekucí, rádi vám vrátíme peníze zpět. A co víc, službu můžete využít, i když svoji nemovitost na portále UlovDomov.cz neinzerujete

Chcete zjistit více o bezstarostném pronájmu?

Nechejte nám na sebe kontakt a my se vám do 24 hodin ozveme. Rádi s vámi probereme vaše potřeby a představíme výhody naší služby.

Děkujeme za zájem

Jednou za dva týdny si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Vyplnit další email

Něco se pokazilo

Zkuste prosím formulář odeslat znovu. Pokud chyba přetrvává, kontaktujte nás přímo.

Pronajímáte za správnou cenu?

Zdarma a nezávazně vám spočítáme optimální výši nájemného.

Chcete pronajímat bez starostí a bez rizika?

O váš pronájem se postaráme od A do Z.

Tipy, rady a novinky

Za roky strávené ve světě nájemního bydlení jsme nasbírali spoustu zkušeností, o které se s vámi chceme podělit. Zároveň bedlivě sledujeme vývoj na trhu, abyste vy nemuseli. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a každý měsíc si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Děkujeme za váš zájem

Jednou za dva týdny si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Přihlásit další email

Něco se pokazilo

Zkuste prosím formulář odeslat znovu. Pokud chyba přetrvává, kontaktujte nás přímo.