Všechny články

3 kroky k úspěšnému prověření nájemníka před pronájmem

2.12.2019
 | 
Předcházení problémům

Chcete svůj byt svěřit do rukou novým nájemníkům, ale nevíte, jak vybrat ty pravé? Přečtěte si, na co se ptát a kde si zájemce prověřit. Vynaložený čas při výběru nového nájemníka se určitě vyplatí, pravděpodobněji tak předejdete problémům s neplatiči nebo následné lítosti nad zničeným vybavením bytu.

1) Setkejte se osobně

Není nadto vidět se s budoucím nájemníkem naživo. I když realitní kancelář provádí s uchazeči prohlídky bytu za vás, určitě se s favority setkejte také osobně i vy a vítěze zvolte sami. Přeci jen bude bydlet ve vaší nemovitosti a budete se s ním setkávat hodně dlouho. Dejte na svou intuici - pokud se vám na zájemci něco nezdá, není důvod mu byt k užívání přenechat. Budete mít určitě z čeho vybírat, tak to dělejte pečlivě a nebudete celé kolečko muset za půl roku absolvovat znovu.

2) Ptejte se

Snažte se o uchazečích zjistit co nejvíce informací. Když k vám přijdou na prohlídku, ptejte se. Zajímat by vás mělo především odkdy a jak dlouho by chtěli v bytě bydlet, o jak velkou skupinu se jedná nebo zda budete ubytovávat studenty či pracující. Je praktické zjišťovat i další drobnosti, které jsme již blíže rozebrali v článku Prohlídka bytu se zájemci o pronájem.

3) Využijte všech dostupných zdrojů i něčeho navíc

I když nejste velkým fanouškem sociálních sítí, teď by se vám mohly hodit. Profil na Facebooku řekne často víc než dlouhá schůzka. K dispozici máte samozřejmě i různé registry a seznamy jako např. Centrální registr dlužníků ČR, Centrální evidenci exekucí, Insolvenční rejstřík, Úřední desku Exekutorské komory ČR nebo databázi osob hledaných Policií ČR. 
 

Pokud byt pronajímáte přes službu Ideální nájemce a inzerujete tak svoji nemovitost na portále UlovDomov.cz, máme pro vás ještě dvě “esa v rukávu”. 

  • Informace o zájemcích jsou pro naše klienty dostupné i díky jejich vyplněným vizitkám na UlovDomov.cz. 
  • K prověření nájemníka můžete využít naši službu Prověření rizikovosti osob. Neprocházíte tak všechny zdroje zvlášť, ale obdržíte od nás komplexní prověření ze všech důležitých registrů jak v Čechách, tak i na Slovensku, a to ve formě .pdf. To si pohodlně stáhnete nebo vytisknete. Navíc budete mít výsledky vždy zpětně k dispozici ve svém účtu. Výsledek prověření obdržíte během jedné minuty. Stačí znát pouze jméno a datum narození zájemce. Za správností výsledků si stojíme. Pokud bychom například neodhalili jedince s exekucí, rádi vám vrátíme peníze zpět. A co víc, službu můžete využít, i když svoji nemovitost na portále UlovDomov.cz neinzerujete

Chcete zjistit více o bezstarostném pronájmu?

Nechejte nám na sebe kontakt a my se vám do 24 hodin ozveme. Rádi s vámi probereme vaše potřeby a představíme výhody naší služby.

Děkujeme za zájem

Jednou za dva týdny si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Vyplnit další email

Něco se pokazilo

Zkuste prosím formulář odeslat znovu. Pokud chyba přetrvává, kontaktujte nás přímo.

Pronajímáte za správnou cenu?

Zdarma a nezávazně vám spočítáme optimální výši nájemného.

Chcete pronajímat bez starostí a bez rizika?

O váš pronájem se postaráme od A do Z.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Tipy, rady a novinky

Za roky strávené ve světě nájemního bydlení jsme nasbírali spoustu zkušeností, o které se s vámi chceme podělit. Zároveň bedlivě sledujeme vývoj na trhu, abyste vy nemuseli. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a každý měsíc si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Děkujeme za váš zájem

Jednou za dva týdny si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Přihlásit další email

Něco se pokazilo

Zkuste prosím formulář odeslat znovu. Pokud chyba přetrvává, kontaktujte nás přímo.