Domů | Časté otázky

Časté otázky na službu Ideálního nájemce

Každého budoucího podnájemníka si prověříme ve veřejně dostupných registrech, abychom ověřili jeho rizikovost. Také se snažíme respektovat přání majitele, např. co se týče přítomnosti domácích mazlíčků.
S majitelem uzavíráme klasickou nájemní smlouvu, jsme tedy opravdovým nájemníkem vašeho bytu.
Nejsme. Realitní kanceláře zprostředkovávají pronájmy, my si byty pronajímáme napřímo od majitele. Tím na sebe bereme všechna rizika. Naše společnost také provozuje jeden z největších českých inzertních portálů s pronájmy a službu Prověření rizikovosti osob.
Ano, vyplatí. Za prvé čistě statisticky: 20 % pronajímatelů se setká s neplatiči, kdežto s námi máte jistotu zaplaceného nájmu každý měsíc. Za druhé vám ušetříme průměrně 60 hodin času ročně a veškeré starosti s péčí o byt. Spočítejte si v Kalkulačce pronajímatele, kolik peněz díky Ideálnímu nájemci ušetříte.
Podnájemníky vybíráme standardně sami - je to součást našeho servisu. Respektujeme však přání majitele bytu, pokud si například nepřeje, aby měl podnájemník domácího mazlíčka a podobně.
Za stav bytu plně ručíme my. Byt pravidelně kontrolujeme a posíláme vám foto reporty. A i kdyby se náhodou něco stalo, byt uvedeme do původního stavu na naše náklady. Ručení za stav bytu je součást našeho servisu.
Provozujeme jeden z největších českých inzertních portálů s pronájmy UlovDomov.cz a službu Prověření rizikovosti osob. V pronájmech jsme tedy zkušení, proto jsme zřídili službu, která usnadní život pronajímatelům.
Zatím Ideální nájemce funguje pouze v Brně a v Praze, do budoucna však nevylučujeme expanzi do jiných měst.
Každého zájemce o byt důkladně prověřujeme ve veřejně dostupných registrech dlužníků a exekucí. A i kdyby se stalo, že podnájemník přestane platit, je to naše starost. Vy své peníze dostanete vždy.
To je naše riziko. S podnájemníky jsme pravidelně v kontaktu, kontrolujeme platby a pokud je neobdržíme včas, vyzveme podnájemníka k úhradě a upozorňujeme na možnost ukončení smlouvy, vystěhování a další náklady. Zároveň však píšeme, že věříme, že se jedná pouze o opomenutí a ke zmíněným možnostem nedojde. 95 % nájemníků nejen že zaplatí do tří dnů, ale většina se dokonce podruhé neopozdí.
Většinou do jednoho měsíce, záleží na konkrétním bytě. Vy ale nájemné dostanete i v případě, že je byt neobsazený.
Všechny zájemce o byt důkladně prověřujeme ve veřejně dostupných registrech dlužníků a exekucí. Stav bytu pravidelně kontrolujeme a posíláme vám o něm foto report. A kdyby se přece jen něco stalo, riziko na sebe bereme my. Vy máte jistotu pravidelné platby nájemného každý měsíc a byt vám vrátíme v takovém stavu, v jakém jsme ho převzali.
Byty, o které se staráme, pronajmeme průměrně během jednoho měsíce. Máme data o tržních cenách nájmů v jednotlivých oblastech, domlouváme se proto s vámi na takové výši nájemného, abyste měli co nejvyšší zisk a zároveň váš byt byl konkurenceschopný a rychle jsme do něj našli podnájemníka. Riziko neobsazení bytu je naše starost, vám chodí nájemné na účet, ať už ve vašem bytě někdo bydlí či nikoliv.
Všechnu starost na sebe bereme my - ukončení smlouvy se stávajícím podnájemníkem, předávací protokol, kontrola stavu elektroměrů, kontrola bytu a uvedení do stavu vhodného pro nového obyvatele. Poté najdeme nového podnájemníka a opět s ním vyřešíme veškerou administrativu. Vy nemusíte dělat vůbec nic.
Ano, garantujeme vám, že vám byt vrátíme v takovém stavu, v jakém jsme ho převzali. Byt pravidelně kontrolujeme a ihned řešíme veškeré opravy.
Máme unikátní spolupráci s pojišťovnou, která hradí škody neúmyslně způsobené nájemníkem ve vašem bytě. Všechny škody a opravy v bytě jsou naše starost, vy svůj byt dostanete zpátky ve stavu, v jakém jsme ho od vás převzali, s ohledem na běžné opotřebení.
U bytů, které pronajímáme, máme pojištěnou domácnost. Navíc máme unikátní spolupráci s pojišťovnou, díky které jsme pojištěni i na škody, které v bytě neúmyslně způsobí podnájemník, což standardní pojištění odpovědnosti nepokrývá. Pronajímaný byt je tedy s námi ve větším bezpečí, než kdybyste ho pronajímali napřímo.
Jsme Ideální nájemce
 • garance
  Garance
  Garantujeme vrácení bytu v původním stavu
 • 100 procent
  100%
  100 % našich majitelů dostává peníze včas
 • spravujeme
  6,0mld.
  Hodnota bytů, o které se staráme
Partneři

Změňte pronajímání svého bytu v bezstarostný příjem.
Nechejte si od nás službu nezávazně nacenit.

Nacenit pronájem