Domů | Časté otázky

Časté otázky na službu Ideálního nájemce

Každého budoucího podnájemníka si prověříme ve veřejně dostupných registrech, abychom ověřili jeho rizikovost. Také se snažíme respektovat přání majitele, např. co se týče přítomnosti domácích mazlíčků.
S majitelem uzavíráme nájemní smlouvu, jejíž součástí je i požívací právo.
Nejsme. Realitní kanceláře zprostředkovávají pronájmy, my si byty pronajímáme napřímo od majitele. Tím na sebe bereme všechna rizika. Naše společnost také provozuje jeden z největších českých inzertních portálů s pronájmy a službu Prověření rizikovosti osob.
Ano, vyplatí. Ze statistik víme, že více než 20 % pronajímatelů se setká s neplatiči, kdežto s námi máte jistotu zaplaceného nájmu každý měsíc – bereme na sebe riziko neplatičů i neobsazenosti. Navíc vám ušetříme průměrně 60 hodin času ročně a hlavně veškeré starosti s péčí o byt. Spočítejte si v Kalkulačce pronajímatele, kolik peněz díky Ideálnímu nájemci ušetříte.
Podnájemníky vybíráme standardně sami - je to součást našeho servisu. Respektujeme však přání majitele bytu, pokud si například nepřeje, aby měl podnájemník domácího mazlíčka a podobně.
Majitelům nemovitostí zajišťujeme veškerý servis spojený s pronájmem jejich bytu, včetně převzetí rizik. Se všemi podnájemníky sjednáváme povinné pojištění domácnosti a odpovědnosti a řešíme s nimi údržbu bytu i nutné opravy. Byt pravidelně kontrolujeme a majitelům zasíláme report včetně fotografií. Na konci spolupráce byt vracíme v původním stavu, s přihlédnutím k běžnému opotřebení.
Provozujeme jeden z největších českých inzertních portálů s pronájmy UlovDomov.cz a službu Prověření rizikovosti osob. V pronájmech jsme tedy zkušení, proto jsme zřídili službu, která usnadní život pronajímatelům.
Službu Ideální nájemce již nabízíme v Praze, Brně, Olomouci a Plzni a pracujeme na expanzi do dalších krajských měst. Plánujeme naši službu nabídnout i v Hradci Králové, Pardubicích a Českých Budějovicích, a další města na sebe nenechají dlouho čekat.
Každého zájemce o byt důkladně prověřujeme ve veřejně dostupných registrech dlužníků a exekucí. A i kdyby se stalo, že podnájemník přestane platit, je to naše starost. Vy své peníze dostanete vždy.
To je naše riziko. S podnájemníky jsme pravidelně v kontaktu a průběžně kontrolujeme stav plateb. Pokud platbu neobdržíme včas, vyzveme podnájemníka k úhradě a upozorníme jej na možnost ukončení smlouvy, vystěhování a další náklady. Ve většině případů se jedná pouze o opomenutí a situace se obvykle rychle vyřeší – nejen, že 95 % nájemníků zaplatí do tří dnů, ale většina se dokonce podruhé neopozdí.
Všechny zájemce o byt důkladně prověřujeme ve veřejně dostupných registrech dlužníků a exekucí. Stav bytu pravidelně kontrolujeme a posíláme vám o něm fotoreport. A kdyby se přece jen něco stalo, riziko na sebe bereme my. Vy máte jistotu pravidelné platby nájemného každý měsíc a vrácení bytu v takovém stavu, v jakém jsme ho převzali, s přihlédnutím k běžnému opotřebení.
Většinou do jednoho měsíce, ale záleží na konkrétním bytě a také na zvolené variantě naší spolupráce. Máme data o tržních cenách nájmů v jednotlivých oblastech, proto se s vámi domlouváme na takové výši nájemného, abyste měli co nejvyšší zisk a zároveň byl váš byt konkurenceschopný a my jsme do něj rychle našli podnájemníka.
Byty, o které pečujeme, většinou pronajmeme během jednoho měsíce. Záleží ale na konkrétním bytě a také na variantě spolupráce, kterou si zvolíte. V případě varianty Garant Fix je riziko neobsazení bytu naše starost a vám chodí na účet nájemné v plné výši. Pokud se rozhodnete pro variantu Garant Plus, nájemné v době neobsazenosti činí 75 % z tržní ceny nájmu. S variantou Garant máte potenciál získat nejvyšší možné nájemné, v případě neobsazenosti od nás však měsíčně dostanete symbolickou 1 Kč.
Všechnu starost na sebe bereme my - ukončení smlouvy se stávajícím podnájemníkem, předávací protokol, kontrola stavu elektroměrů, kontrola bytu a uvedení do stavu vhodného pro nového obyvatele. Poté najdeme nového podnájemníka a opět s ním vyřešíme veškerou administrativu. Vy nemusíte dělat vůbec nic.
Máme unikátní spolupráci s pojišťovnou, která hradí škody neúmyslně způsobené podnájemníkem ve vašem bytě. Všechny škody a opravy v bytě jsou naše starost, vy svůj byt dostanete zpátky ve stavu, v jakém jsme ho od vás převzali, s ohledem na běžné opotřebení.
U bytů, které podnajímáme, máme pojištěnou domácnost. Navíc máme unikátní spolupráci s pojišťovnou, díky které jsme pojištěni i na škody, které v bytě neúmyslně způsobí podnájemník, což standardní pojištění odpovědnosti nepokrývá. Pronajímaný byt je tedy s námi ve větším bezpečí, než kdybyste ho pronajímali napřímo.
Jsme Ideální nájemce
 • 100 procent
  100%
  100 % našich majitelů dostává peníze včas
 • graf
  1484
  Aktuálně pečujeme
  o 1484 bytů
 • garance
  Garance
  Garantujeme vrácení bytu v původním stavu, s ohledem na běžné opotřebení.
Zkušenosti klientů

Jsem hodně pracovně vytížený - najít čas na péči o pronajímaný byt je problematické. Teď je ale v dobrých rukou Ideálního nájemce. Mně chodí na účet peníze a na mail reporty s fotkami. Rozhodně doporučuji všem, kteří chtějí mít příjem z pronájmu a žádné starosti.

– Zdeněk Kubišta

Na bytě se sem tam objeví nějaké technické potíže, jako špatně odtékající odpad nebo vzduch v topení, ale váš správce se zatím vždycky o všechno bez problémů postaral a jen mě o vyřešení problému, o kterém jsem ani nevěděl, informoval SMSkou. Na podnájemníka si taky stěžovat nemůžu, takže jsem spokojen.

– Libor Kolařík

Změňte pronajímání svého bytu v bezstarostný příjem.
Nechejte si od nás službu nezávazně nacenit.

Nacenit pronájem