Časté otázky

Co je to Ideální nájemce a jak funguje?

Ideální nájemce je velmi pohodlná služba, která dělá z pronajímání bytu bezstarostnou záležitost. Svůj byt nám pronajmete, dostáváte jistý a pravidelný nájem a my už se o všechno postaráme. Do bytu seženeme podnájemníka, podepíšeme s ním smlouvy, kontrolujeme ho, řešíme s ním opravy bytu a příslušenství. V případě problémového podnájemníka se postaráme o jeho vystěhování. Navíc od nás získáváte garanci, že byt dostanete zpět ve stejném stavu, v jakém jste nám ho pronajali.

Kolik za vaše služby zaplatím a jakým způsobem určujete výši nájmu?

Cenu služby vypočítáváme z tržní ceny nájemného. Abychom ji dokázali určit, pošleme k vám na prohlídku specialistu, který dle lokality, stavu bytu, dispozic a dalších faktorů stanoví tržní nájemné. Z této částky, očištěné o zálohové platby (voda, teplo, osvětlení společných prostor, výtah, apod.) a ceny energií (dodávky plynu a elektrické energie), si pak účtujeme přibližně 15 % měsíčně. Tuto částku vám odečteme z pravidelné měsíční platby.

Jak si můžu být jistý, že mi zaplatíte?

Mezi vámi, majiteli bytu, a námi je uzavřená nájemní smlouva. Z té vyplývá naše povinnost platit vám každý měsíc nájemné ve sjednané výši. Za společností UlovDomov.cz s. r. o. navíc stojí silní investoři Jiří Hlavenka, Ladislav Chodák a Oliver Dlouhý, kteří již za sebou mají rozjezd několika významných společností.

Jste realitní kancelář?

Nejsme. Provozujeme inzertní portál s pronájmy a nabízíme komplexní služby pronajímatelům rezidenčních bytů – Prověření rizikovosti osob a službu Ideálního nájemce.

Chci s vámi začít spolupracovat, jaký je postup?

Kontaktujte nás na nebo na telefonu 774 974 222 a domluvte si s námi schůzku. U dobré kávy si o službě povykládáme, zodpovíme vám veškeré dotazy a pokud budete se vším spokojeni, domluvíme s vámi prohlídku bytu. Tam si odsouhlasíme výši nájemného, připravíme pro vás smlouvy a od smluveného data se můžete těšit na pravidelné nájemné a žádné starosti.

Kdo v mém bytě bude bydlet a mohu nad tím mít nějakou kontrolu? Nestane se z mého bytu ubytovna?

Do vašeho bytu budeme vždy vybírat slušné podnájemníky, kteří hledají dlouhodobý podnájem. Už kvůli garancím, které vám poskytujeme je to pro nás velmi důležité. Vždyť v případě, že bychom byt podnajímali krátkodobě, hrozilo by nám riziko, že byt neobsadíme, ale nájemné vám budeme i přesto muset uhradit. Zájemce o podnájem tedy před podpisem smlouvy důkladně prověřujeme. Vzhledem k tomu, že za vásneseme veškerá rizika spojená s výběrem podnájemníka, vybíráme jej my sami. Pokud byste nám ale nevěřili, že vybereme správně a chtěli vědět, kdo ve vašem bytě bydlí, můžeme vás s nájemníkem, kterého jsme vybrali, seznámit.

Jak to funguje s vyúčtováním záloh a energií?

Energie standardně přepisujeme přímo na nás. Případné nedoplatky, přeplatky a vyúčtování poté řešíme sami s naším podnájemníkem. Pokud byste s tímto řešením nesouhlasili, například z důvodu, že nad platbami chcete mít kontrolu, mohou energie zůstat napsané na vás. Zálohy nám standardně vyúčtujete jednou ročně, my sami je pak vyúčtujeme podnájemníkovi.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Neváhejte nás kontaktovat

Kontaktovat
Ideální nájemce - smlouva a pracovní proces