Všechny články

Inteligentní domácnost šetří čas i peníze

3.1.2020
 | 
Finance

Trouba si sama najde recept, kávovar uvaří kávu, než se probudíte, světla vám posvítí cestou na toaletu uprostřed noci... Moderní domácí spotřebiče se předhánějí, který bude chytřejší a usnadní vaší domácnosti více času. Jak vypadá chytré bydlení a jaké funkce nabízí?

Úspora energie nebo pouhý trend po vzoru sci-fi filmů?

Že filmy někdy predikují budoucnost, není novinkou. Devadesátkoví režiséři dávno viděli za oponu dnešních domácností, ve kterých hraje obrovskou roli virtuální sluha, jehož úkolem je plnit nájemníkovy požadavky od odemčení dveří až po výčet potravin z lednice. Krom benefitů v podobě úspory času a pohodlí, šetří také vaše peníze. Zakopaný pes není ani v počátečních investicích, které nejsou nikterak vysoké, chytrými technologiemi tak můžete vaši domácnost vybavit i vy. 

Regulace teploty

Dokonalou symbiózu mezi bytem a nájemníkem můžeme ukázat na automatickém ovládání klimatizace, vytápění a stínění, což při vhodně nastavené kombinaci přináší výraznou finanční úsporu a komfort. Celá filozofie funguje velice jednoduše. Náš virtuální pomocník zatahuje závěsy v letních slunných dnech, aby tak předešel přehřívání místnosti a zamezil nadměrnému a často zbytečnému používání klimatizace. Tu spouští jen tehdy, když teplota překročí stanovenou mez. 

V zimě naopak nechává žaluzie otevřené, aby do bytu pronikal sluneční svit a svou práci tak z velké části konala příroda. Při otevření oken se automaticky zavírají regulační ventily topení a zamezuje se zbytečným tepelným ztrátám. Obavy o správnou regulaci nemusíte mít ani tehdy, kdy byt opustíte. Funguje dál bez vaší přítomnosti a postará se o zapnutí vytápění ve stanovenou hodinu před plánovaným příchodem domů.

Světla vědí, co mají dělat

Velice důležitou součástí celého systému inteligentní domácnosti tvoří osvětlení.Díky programovatelným žárovkám a spínačům lze ovládat světla v celém bytě. Hlasovým příkazem můžete rozsvěcet, zhasínat nebo třeba měnit barvy a intenzitu. Chytrá domácnost už se dnes ale často obejde bez přímých povelů a sama pozná, jakou akci má provést. Uvítá vás při příchodu domů už v předsíni, zhasne v obýváku, když jdete spát, tlumeně osvítí cestu na WC, když vstanete v noci z postele, nebo rozsvítí světlo nad jídelním stolem, když dopeče trouba. 

Kromě toho může inteligentní osvětlení posloužit také jako optický alarm. Blikání světel vás upozorní na kouř, či vloupání. Skvěle se hodí i jako tichý zvonek ve chvíli, kdy nechcete budit některé členy domácnosti.

I koupelna už je smart!

Vana

Možná jste si vždycky přáli sluhu, který z vaší koupelny vykouzlí aspoň na chvíli oázu klidu. Voda příjemné teploty připravená přesně na čas, muzika puštěná, světlo ztlumené. Domácí wellness může začít a starosti o spotřebě mohou jít stranou. Systém chytré domácnosti má o ní totiž neustálý přehled a díky senzorům ví, jestli někde něco neprotéká nebo nepřetéká.

Záchod

Chytrá a designová toaleta nabízí naprostý opak toho, co od této rutinní aktivity každodenně očekáváme. Kromě úsporných vlastností s ohledem na životní prostředí nechybí toaletě ani speciální samočistící funkce, vyhřívané prkénko, či kvalitní reproduktory pro poslech hudby. Pro pohodlný pobyt na trůnu můžete zakomponovat i chytře řešené osvětlení.

Pračka a sušička

Chytrý prací asistent dokáže sám zvolit program podle toho, jaké je uvnitř prádlo. Nemusíte znát detaily o všech funkcích a programech, postačí totiž, když si v aplikaci jen definujete typ prádla a druh skvrn, které chcete odstranit a aplikace se o nastavení pračky postará sama. Navíc disponuje i systémem automatického dávkování, tudíž stačí zadat jen množství, typ prádla a míru jeho zašpinění a pračka už si poradí, jakou dávku čisticího prostředku zvolit. 

Řízení z druhého konce světa

Dálkovým ovladačem k bytu může být smartphone, tablet nebo váš virtuální asistent Alexa od Amazonu, Siri od Apple, či Google Assistant. Jednotliví výrobci pak vyvíjí aplikace, kterými můžete své spotřebiče jednoduše řídit.

Správně naprogramovaná a skutečně inteligentní domácnost ale nepotřebuje skoro žádné povely. Většinu věcí totiž zvládne sama, záleží jen na tom, jak si ji vycvičíte. Práci vykonávají senzory, které jsou přes wi-fi či Bluetooth propojeny do jednoho centrálního systému.

Plánujete-li obří rekonstrukci bytu, počítejte s inteligentní výbavou rovnou v projektu a přizpůsobte tomu veškerou infrastrukturu s rozvody. Druhou variantou je aktualizace stávajícího bydlení pomocí dokupování jednotlivých prvků a postupné rozšiřování bezdrátové domácí sítě.

A co vy? Jak se k těmto moderním výstřelkům stavíte? Využíváte nebo s výrazem děsu prcháte?

Chcete zjistit více o bezstarostném pronájmu?

Nechejte nám na sebe kontakt a my se vám do 24 hodin ozveme. Rádi s vámi probereme vaše potřeby a představíme výhody naší služby.

Děkujeme za zájem

Jednou za dva týdny si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Vyplnit další email

Něco se pokazilo

Zkuste prosím formulář odeslat znovu. Pokud chyba přetrvává, kontaktujte nás přímo.

Pronajímáte za správnou cenu?

Zdarma a nezávazně vám spočítáme optimální výši nájemného.

Chcete pronajímat bez starostí a bez rizika?

O váš pronájem se postaráme od A do Z.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Tipy, rady a novinky

Za roky strávené ve světě nájemního bydlení jsme nasbírali spoustu zkušeností, o které se s vámi chceme podělit. Zároveň bedlivě sledujeme vývoj na trhu, abyste vy nemuseli. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a každý měsíc si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Děkujeme za váš zájem

Jednou za dva týdny si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Přihlásit další email

Něco se pokazilo

Zkuste prosím formulář odeslat znovu. Pokud chyba přetrvává, kontaktujte nás přímo.