HomePronajímám

Pronájem bez starostí a bez rizika

Váš byt si pronajmeme a postaráme se o vše potřebné. Garantujeme vám stav bytu, pravidelný příjem i kvalitní podnájemníky.

3 000+

bytů v naší správě

18 miliard

hodnota portfolia

7 300

spokojených klientů

01

Váš nájemník jsme my

Byt si od vás pronajmeme a dále ho podnajímáme prověřeným zájemcům. Řešíme inzerci, prohlídky i papírování.

02

Nájem na den přesně

Už žádné obavy, kdy a jestli vám přijde nájemné. Náš systém vám ho pošle na účet každý měsíc a na den přesně.

03

Garantujeme stav bytu

Jak jsme byt převzali, tak vám ho i vrátíme. Poradíme si i s případnými opravami a pojistnými událostmi.

Kompletní správa pronájmu

Peníze každý měsíc a na den přesně

Čtete správně, my se s nájmem nikdy nezpozdíme. Každý měsíc vám přijde rovnou na účet a navíc máte o všem přehled v online klientské zóně.

Garantujeme stav vašeho bytu

Jak jsme byt přebrali, tak vám ho i vrátíme. Pokud se na bytě něco přihodí, zařídíme řemeslníky i opravy a vyřešíme pojistné události.

Vy si užíváte, my se staráme

Všechno kolem pronájmu vyřešíme za vás – takže opravy, vyúčtování i zabouchnuté klíče můžete jednou pro vždy hodit za hlavu.

My jsme váš nájemník – doslova ideální

Vy pronajímáte byt nám, my pak prověřeným podnájemníkům. Neřešíte inzerci, prohlídky ani neobsazenost. Veškeré požadavky vyřídíme za vás.

Neplatiče můžete pustit z hlavy

Bereme si je na starost. Vám nájemné chodí dál, jako by se nechumelilo. S případnými neplatiči si poradí naše specializované právní oddělení.

Zbavte se rizik a uvolněte si ruce

Pronajímatelům šetříme v průměru 60 hodin ročně a k tomu alespoň 5 šedých vlasů každý měsíc. S námi je pronájem bez starostí opravdu možný.

Jak funguje služba Ideální nájemce?

Naceníme váš
pronájem
Potkáme se
na bytě
Vytvoříme
nabídku na míru
Plácneme si
a byt převezmeme
Byt obsadíme
spolehlivým
podnájemníkem
Vy si užíváte
a my se staráme
To chci

Chcete zjistit víc o bezstarostném pronájmu?

Nechejte nám na sebe kontakt a my se vám do 24 hodin ozveme. Rádi s vámi probereme vaše potřeby a představíme výhody naší služby.

Jsem:


 

Výborně, odesláno

Ozveme se vám během jednoho až dvou dní. Mezitím můžete mrknout, jak vám Ideální nájemce ušetří čas, peníze i starosti.

To mě zajímá

Něco se pokazilo

Zkuste prosím formulář odeslat znovu. Pokud chyba přetrvává, kontaktujte nás přímo.

Varianty služby

Profit
Garant
Potenciál nejvyššího výnosu
88 % z tržního podnájemného
1 Kč v případě neobsazeného bytu
Mám zájem
Balanc
Garant Plus
Nejlepší poměr mezi ziskem a jistotou
84 % z tržního podnájemného
50 % v případě neobsazeného bytu
Mám zájem
NeJoblíbenější
Jistota
Garant Fix
Plná garance – nižší výnos
Fixní smluvené nájemné
Plná garance při neobsazenosti
Mám zájem

Chcete pomoct s nalezením kvalitního nájemníka?

Nemáte zájem o kompletní správu pronájmu, ale uvítali byste pomoc ze startu? Váš byt profesionálně nafotíme, vytvoříme 3D virtuální prohlídku, zajistíme poutavou inzerci na 14 inzertních portálech a vážné zájemce důkladně prověříme. S nejvhodnějšími kandidáty vás propojíme a pomůžeme vám i s nájemní smlouvou.

Obsazení bytu bez starostí

O váš pronájem se postaráme od A do Z

Zařídíme profesionální
inzerci i prohlídky se zájemci

Zájemce důkladně prověříme v 6 rejstřících

Všechny dokumenty podepíšeme elektronicky

Váš majetek chrání pojištění domácnosti a odpovědnosti

Naši právníci jsou odborníci na pronájmy a vymáhání

Váš byt pravidelně kontrolujeme a posíláme vám report

Zařídíme řemeslníky i opravy a vyřešíme pojistné události

Všechny informace o bytě najdete v klientské zóně

Vyúčtování energií a služeb za vás spočítají naši odborníci

Naše klientská podpora je vám k dispozici non-stop

Vyřešíme odchod podnájemníka i předání bytu novému

O byt pečujeme a vrátíme jej do původního stavu

Proč nám věří nejvíce majitelů v Česku?

Vlastní technologie

Vyvíjíme a zdokonalujeme vlastní specializovaný software na správu pronájmů. Díky němu jsme efektivnější a rychlejší než konkurence.

Silní partneři

Jsme z dobré rodiny. Stojí za námi silná investiční skupina Miton, která má v portfoliu projekty jako Rohlík.cz, Dáme Jídlo, Slevomat nebo Heureka.

Specializované týmy

Máme specialisty pro každou oblast pronájmu, od právníků až po správce. Tým podpory je k dispozici 24 / 7 a váš majetek u nás bude jako v bavlnce.

Prodat nebo pronajmout?

Zvažujete, jestli svou investiční nemovitost prodat nebo pronajmout? Anebo víte o někom, kdo se chystá prodat nemovitost? Doporučte nás. Pokud si s vaším známým plácneme, jako poděkování od nás dostanete 10 % z částky provize, po odečtení DPH a nákladů spojených s prodejem.

3. nejrychleji rostoucí firma v CE | 2020

V roce 2020 jsme byli oceněni jako 2. nejrychleji rostoucí technologická firma v Česku a 3. ve střední Evropě v rámci prestižní soutěže Deloitte Technology Fast 50 🚀

Již 7 let digitalizujeme trh pronájmů a jsme rádi, že naše inovace mají dopad. Poptávka po pronájmech stále roste a naším cílem je nastavit nový standard nájemního bydlení v Česku.

Co stojí za naším úspěchem?

Časté dotazy

Jak funguje služba Ideální nájemce?

Ideální nájemce vám zajistí bezstarostný příjem z pronájmu ať se děje cokoliv. Vyřešíme za vás nejen inzerci, prověření zájemců a obsazení bytu, ale také kontroly, pojistné události, řemeslníky či jakoukoliv pohotovostní událost.

Váš nájemník jsme my. Riziko neplatících podnájemníků tak přebíráme za vás. Nájemné vám tak přijde vždy na den přesně. Na to se můžete spolehnout.

Po celou dobu ručíme za pravidelné platby, stav bytu či vyúčtování. Naši právníci a správci se postarají o to, aby byl váš majetek vždy chráněný a vy s pronájmem neměli žádné starosti. 

Nejdříve se potkáme ve vašem bytě, který plánujete pronajmout a podíváme se na jeho stav a příslušenství, abychom mohli stanovit optimální výši nájemného. Samozřejmě vám podrobně vysvětlíme, jak bude naše vzájemná spolupráce probíhat a veškeré služby a výhody, které s sebou Ideální nájemce přináší. Rádi také zodpovíme jakékoliv vaše dotazy.

Až se na celé spolupráci domluvíme, podepíšeme nájemní smlouvu a ve smluvený termín si nemovitost převezmeme a vystavíme důkladný předávací protokol. Ten obsahuje také stavy měřidel, fotodokumentaci a všechno vybavení, které v bytě zůstává.

Po obsazení bytu podnájemníkem vám budeme na den přesně každý měsíc vyplácet nájemné a vy se už nemusíte o nic starat.

Ve kterých městech působíte?

Aktuálně působíme v 8 krajských městech: Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Pardubice, Hradec Králové a České Budějovice. Pokud však pronajímáte v jiném městě, neváhejte se nám ozvat. Neradi totiž říkáme 'ne' novým příležitostem – pokud bude spolupráce pro obě strany zajímavá, rádi si s vámi plácneme.

Na jak dlouho spolu uzavíráme smlouvu?

Nájemní smlouvu uzavíráme na dva až pět let, s možností tříměsíční výpovědi. Smlouvu v případě oboustranného zájmu rádi a jednoduše prodloužíme.

Jak bude probíhat první schůzka?

Potkáme se v bytě, který chcete pronajmout, a společně si ho projdeme. Podíváme se na stav a příslušenství bytu a pobavíme se o optimální výši nájemného a záloh a o dalších podrobnostech. Také vám vysvětlíme, jak bude vzájemná spolupráce probíhat, jaké výhody a úspory naše služba přináší a zodpovíme všechny vaše dotazy.

Jak bude probíhat předání nemovitosti?

Po schválení podmínek spolupráce spolu podepíšeme nájemní smlouvu a v domluvený den si nemovitost za pomocí důkladného předávacího protokolu předáme. Při předání zaznačíme také stavy měřidel, nafotíme stav bytu a zapíšeme vybavení, které v bytě zůstává.

Kolik za vaši službu zaplatím?

Máme tři typy spolupráce – Garant Fix, Garant a Garant Plus, přičemž pracujeme s maximalizací zisku, jistotou příjmu a mírou rizika. Výnos se pohybuje mezi 80 - 88 % z tržního nájmu v závislosti na vybrané variantě. Nejvhodnější variantu spolupráce a optimální výši nájemného pro váš pronájem s vámi rád prokonzultuje obchodní zástupce. Pro více informací prosím vyplňte krátký formulář na domluvení schůzky nebo si pronájem nechte nezávazně nacenit.

Na koho budou psány energie?

Podle našich zkušeností je nejlepší, když zůstanou energie psány na majitele bytu. Při sjednání i ukončení podnájemní smlouvy vždy opisujeme stav měřidel, abychom vyúčtování provedli podle skutečné spotřeby. Po tom, co obdržíte vyúčtování za energie či od SVJ, nám kompletní podklady zašlete a my je v co nejkratší době zpracujeme. V případě, že vám vznikne za energie nedoplatek, uhradíte jej svému dodavateli a my vám jej po zpracování vyúčtování zašleme zpět. Ohledně stavu vašeho vyúčtování se vždy můžete informovat u naší klientské podpory.

Jak vybíráte podnájemníka? Lze mít nad výběrem kontrolu?

Vaše preference jsou pro nás na prvním místě – pokud si v bytě nepřejete domácí mazlíčky, kuřáky nebo kohokoliv dalšího, rádi vám vyhovíme. Následně podnájemníky vybíráme standardně sami – je to součástí naší služby v rámci kompletní péče o pronájem. Všechny vážné zájemce důkladně prověřujeme v 6 veřejných rejstřících v Česku a na Slovensku, abychom ověřili jejich bonitu a spolehlivost. Stále platí, že my ručíme za pravidelné platby a stav vašeho bytu. 

Jak rychle můj byt obsadíte?

Byty, o které se staráme, pronajmeme průměrně v horizontu jednoho měsíce. Máme nejaktuálnější data o tržních cenách nájmů v jednotlivých oblastech – proto se s vámi domlouváme na takové výši nájemného, abyste měli co nejvyšší zisk a zároveň aby váš byt byl konkurenceschopný a rychle jsme do něj našli podnájemníka.

Jak ručíte za stav bytu?

Majitelům nemovitostí zajišťujeme veškerý servis spojený s pronájmem jejich bytu, včetně převzetí rizik. Pro všechny podnájemníky sjednáváme povinné pojištění domácnosti a odpovědnosti a řešíme s nimi běžnou údržbu bytu i nutné opravy. Pokud nastane pojistná událost, o vše se postaráme. Na konci spolupráce byt vždy vracíme v původním stavu, s přihlédnutím k běžnému opotřebení.

Jak řešíte případné škody v bytě?

Pokud se na bytě něco přihodí, zařídíme potřebné opravy a postaráme se o pojistné události. Máme speciální spolupráci s pojišťovnou, která kryje pojištění domácnosti i odpovědnosti a hradí případné škody, které podnájemník neúmyslně způsobí, což standardní pojištění nepokrývá. Byt je s námi proto ve větším bezpečí, než kdybyste pronajímali napřímo.

Kontrolujete, jestli je s mým bytem vše v pořádku?

Ano, prevence a předcházení problémům jsou pro nás prioritou. Byt pravidelně kontrolujeme a majitelům zasíláme report včetně fotografií. S podnájemníky průběžně řešíme běžnou údržbu i drobné opravy. Pokud dojde k pojistné události, postaráme se o vyřízení i veškeré papírování.

Zabýváte se i krátkodobými pronájmy?

Nikoliv. Služba Ideální nájemce se zabývá pouze dlouhodobými pronájmy. Podnájemní smlouvy uzavíráme standardně na 12 měsíců s možností prodloužení v případě oboustranného zájmu.

Když podnájemník skončí, kdo se postará o nalezení nového?

O vše se postaráme my – od ukončení smlouvy se stávajícím podnájemníkem přes důkladnou kontrolu během procesu vrácení bytu až po úklid a případné opravy v rámci přípravy bytu pro nového obyvatele. Zpracujeme také vyúčtování energií a služeb. Mezitím najdeme nového podnájemníka a opět s ním vyřešíme veškerou administrativu. Vy nemusíte dělat vůbec nic.

Jak řešíte opravy na bytě? Kdo je platí?

Ve většině případů vše řešíme s podnájemníkem. Podnájemník nám nahlásí situaci, my ji vyřešíme a vyřešíme s ním úhradu. V případě, že se jedná o nákladné opravy, které dle zákona nespadají pod drobné opravy a které jsou za podnájemníkem, předem vás kontaktujeme a společně najdeme nejlepší řešení.