Dřevo základ domova
Nejčastějším problémem, který u dřevěných, především lakovaných, kousků budete řešit, jsou rýhy. Je jasné, že i ta sebemenší oděrka se zdá větší a větší, čím častěji na ni koukáte. Ale nezoufejte, můžete se jí zbavit celkem snadno.
Po ránu si dejte černý čaj. V klidu posnídejte a zbytek nápoje pomalu vetřete vatovou tyčinkou na poškozená místa. Čím je barva vašeho nábytku tmavší, tím louhujte déle. Neholdujete-li čaji, ale máte doma dostatek kávy, využijte ji. Stačí smíchat několik lžic pomletého životabudiče s horkou vodou, nanést a vzniklou pastu po pár minutách setřít vlhkým hadříkem. Pro trvanlivost zabarvení přeleštěte na závěr místo voskem na nábytek.
Co když ale zájemci o byt už za chvíli přijdou a vy nemáte čas lektvary připravovat? Dámy, máme pro vás tip - u drobných oděrek postačí i tužka na obočí.
A co dělat, když vaše ratolesti promáčknou dýhu na krásném botníku, který bude hned to první, co budoucí nájemník v bytě uvidí? Jsou-li školou povinné, zajděte k nim do pokoje a vezměte savý papír. Ten navlhčete, přiložte a počkejte, až poškozená dýha nabobtná. Přežehlete místo žehličkou, na přilepený papír naneste pár kapek olejíčku a odstraňte.
Čalouněný jako nový
Prevence je základ. Je důležité nábytek opečovávat průběžně, protože před samotnou prezentací bytu můžete zjistit, že křesílka v obýváku jsou už tak zničená, že vám nezbude, než je přečalounit nebo vyměnit. Pravidelná údržba čalouněného nábytku spočívá především v odstraňování prachu a drobných nečistot vysavačem o nízkém výkonu.
V případě zaschlých skvrn sáhněte po tupém předmětu, např. po lžičce a odstraňte je mechanicky. Zbytky dočistěte navlhčenou houbičkou s neutrálním mýdlem. Krouživými pohyby postupujte jemně od okraje na střed, abyste skvrnu místo vyčištění ještě nerozšířili. Nakonec vše přetřete vlhkým hadříkem, abyste odstranili viditelné okraje po čištění.
Kovy jsou nenáročné
Kovové materiály jsou velmi populární a nerezovou ocel dnes najdete téměř v každé domácnosti. Při jejich údržbě se příliš nenadřete. Je ale pár pravidel, na které je dobré myslet.
Kov nemá rád vodu, hlavně tu tvrdou. Nenechávejte tedy vodu na nerezových plochách zaschnout, ale raději ji setřete. Vyhnete se tak ošklivým skvrnám vodního kamene, který se po čase nelehce odstraňuje. Pokud už po nějakém čisticím přípravku budete muset sáhnout, vybírejte ty neabrazivní. V opačném případě byste pouze vyměnili vodní kámen za ještě horší škrábance.
Kůži je vhodné promazávat
Vysušená kůže není příjemná na těle ani na sedačce. Nevystavujte proto kožený nábytek přímému slunci ani blízkosti radiátoru. Když se tak stane, kůže se vysuší a popraská. Pak je načase dodat jí opět pružnost novoty. K tomu nejlépe poslouží impregnační přípravek se zvlhčujícími a tukovými komponenty. I zde ale platí, že pravidelná prevence je základ, bez kterého se neobejdete.
Z naší praxe v Ideálním nájemci.cz víme, že nájemníci často dávají přednost spíše nevybavenému bytu, který si mohou zařídit dle svých představ. Pár krásných kousků může ale prezentovaný byt zútulnit a navodit atmosféru, jež zájemce přesvědčí, že stěhovat by se k vám do bytu chtěl již zítra.
Tipy a novinky na e‑mail
Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a každý měsíc si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.
Děkujeme za váš zájem
Jednou za dva týdny si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.
Přihlásit další emailNěco se pokazilo
Zkuste prosím formulář odeslat znovu. Pokud chyba přetrvává, kontaktujte naši podporu.
Chcete zjistit více o bezstarostném pronájmu?
Nechejte nám na sebe kontakt a my se vám do 24 hodin ozveme. Rádi s vámi probereme vaše potřeby a představíme výhody naší služby.
Něco se pokazilo
Zkuste prosím formulář odeslat znovu. Pokud chyba přetrvává, kontaktujte naši podporu.
Pronajímáte za správnou cenu?
Zdarma a nezávazně vám spočítáme optimální výši nájemného.