HomeBlog

Tipy kde hledat originální, a přitom cenově dostupný nábytek, když pronajímáte byt

10.10.2022
 
Jak pronajímat byt

Ceny letí vzhůru, a s nimi i náklady na vybavení bytu. Včetně toho, který pronajímáme nebo se jej pronajmout teprve chystáme. Připravili jsme pro vás několik tipů, kam pro originální, a přitom cenově dostupný nábytek, když pronajímáte byt.

Facebook marketplace

Marketplace neboli tržiště je na Facebooku (Meta) označeno symbolem prodejního stánku. Najdete jej na levé straně obrazovky, je součástí hlavního rozcestníku. A co je FB Marketplace? Místo, kde se obchoduje jak s novými, tak s použitými věcmi. Často jsou tu věci velmi zachovalé a za příznivou cenu, neboť jejich majitelé se zhlédli v něčem novém - a původní nábytek už není kam dát. Právě nabídky s nábytkem najdete v Marketplace od Meta celkem často.

Co udělat, abyste se FB Marketplace mohli využívat? Stačí mít aktivní účet na Facebooku a kliknout na Marketplace. Následně kliknout na zboží, které se vám líbí, a chcete jej koupit. Kliknutí na zboží vám otevře dvě možné cesty ke kontaktování prodejce, a to automatickou zprávou („Je to dostupné?“) nebo zprávou osobní, kterou sami napíšete. 

Facebook dokonce ukládá historii toho, o co jste na Marketplace projevili zájem. Najdete ji v položce Váš účet - Vaše inzeráty - Oddíl pro nákupy na Marketplace. Ukládána je sem dokonce i související konverzace s prodejcem.

Facebook Marketplace je výhodný pro rychlé třídění. Můžete si tu totiž vyhledat inzeráty konkrétních věcí a také od prodejců v konkrétním místě - abyste pro nábytek nemuseli jezdit nikam daleko. Další výhodou je možnost nastavit si upozornění na každou reakci na vaše dotazy tady položené. 

V čem hledat naopak nevýhody? V šíři a rozsahu nabídky. Ne vždy se vám nabízené zboží „trefí“ do vkusu a nálady, i když půjde o nábytek zcela nový a v zajímavé slevě. Často se stává, že prodejce je příliš daleko - a jet si pro nábytek, i když velmi levný, by se zkrátka nevyplatilo. O přepravu nábytku se často musíte postarat sami, se zárukou se většinou počítat nedá.

Aukro

Jestliže portál Aukro sami nesledujete, budete možná překvapeni, že vedle původních aukcí se tu koná i klasický inzertní prodej, včetně nabídky nového i použitého zboží za výhodné ceny. Aukce na Aukru také zůstaly. Často se v nich dá vysoutěžit stále ještě zachovalý nábytek, přitom třeba za směšnou cenu. 

Na Aukro.cz lze využít podobného způsobu komunikace s prodávajícím, jaký je zaveden u FB Marketplace - jen s tím rozdílem, že odpovědi připutují do vašeho e-mailu, s nímž se na Aukro zaregistrujete. Samotná registrace si vyžádá osobní data a kontakty tak, abyste byli i pro prodejce snadno identifikovatelní (s ohledem na časté praktiky podvodníků využívajících různé inzertní platformy). 

Výhodou Aukra je možnost filtrovat inzeráty jak podle toho, o co máte zájem, tak i podle lokality prodávajících. I Aukro dokáže archivovat historii vašich vyjádřených zájmů, nákupů nebo komunikace s prodejci. Největší výhodou portálu Aukro.cz je jeho dlouhodobé fungování, široká paleta uživatelů a již prokázaná spolehlivost.

Nevýhody plynou z podstaty inzertního serveru: ne vždy se podaří najít takový nábytek, který by se vám do pronajímaného bytu hodil. A když jej najdete, může vás jiný kupec v rámci aukce „přebít“. Nábytek možná bude na opačné straně republiky, takže se pro něj, při dnešních cenách pohonných hmot, rozhodně nevyplatí jezdit. Poohlédnout se ale můžete po službách větších přepravců - při extrémně výhodné koupi se i profesionální přeprava může vyplatit. Pozor si dávejte při koupi nového nábytku na to, zda prodejce poskytuje záruku na zboží.

Lokální charity

Abyste pro nábytek nemuseli nikam daleko, poohlédněte se po lokálních charitách. Do nich můžete darovat nábytek, pro který už nemáte využití, ale také si ho tu za zajímavé ceny pořídit. Jedná se většinou o tzv. dobročinné obchody - to znamená, že zboží je charitě darováno, ona jej prodá za rozumnou cenu a z výtěžku financuje například dobrovolnické aktivity. 

Nákupem v charitě nepřímo přispíváte na pomoc potřebným lidem. Nejčastěji dětem, seniorům, lidem se zdravotním postižením nebo bojujícím s dlouhodobou chorobou. Vzhledem k tomu, že jde o klasické kamenné prodejny, je nutné do nich dorazit osobně.

Výhodou lokálních charit jsou opravdu zajímavé ceny plus blízkost prodejny k místu, kde svůj pronajímaný byt máte. To ušetří dodatečné náklady na transport. Nevýhody zůstávají stejné - ne vždy se aktuální nabídka potká s vašimi očekáváními. Navíc se o přemístění nábytku na konečné místo musíte postarat vy sami. O záruce na pořizovaný nábytek se tu nedá ani uvažovat.

Slevy na agregátorech (Biano)

Slevová sekce na stránkách projektu Biano.cz vám dokáže promptně vyhledat širokou škálu nábytku v zajímavých cenových akcích. Agregátor Biano je vyhledávačem a srovnávačem nábytku z více než tisíce obchodů zaměřených na prodej nábytku. Všechno zboží, které tu najdete, je nové, s plnou zárukou. U některých prodejců, na něž se přes Biano.cz dostanete, se dokonce dá dohodnout doprava a smontování v bytě, do něhož je nábytek zamýšlen.

Nábytek se tu dá vybrat dokonce i podle fotek z mobilního telefonu, když jste potkali zajímavé kousky, které by se do pronajímaného bytu hodily. Biano stále sleduje všechny slevové akce a zvýhodněné nákupy u obchodů, s nimiž spolupracuje. A jak už jsme zmínili, je jich více než tisícovka. Z jednoho místa na webu tak okamžitě vidíte, kde se dá koupit sedačka, stůl či koupelnové skříňky za ceny, které jste ochotni do vybavení pro své nájemníky investovat.

Největší výhoda projektu Biano? Vždycky tu najdete zajímavé ceny nového zboží, na které se vztahuje záruka. Nábytek bude přivezen až do určeného bytu, někdy dokonce i smontován. Vybrat si tu navíc můžete přesně podle vašich preferencí, nikoliv se spoléhat na to, co lidé právě inzerují. 

Najdeme samozřejmě i nevýhodu - tou je nejčastěji cena. Zboží je tu nové a v záruce, proto se někdy nepodaří srazit prodejní cenu na úroveň bazarů.

Mimibazar

Dalším inzertním serverem je Mimibazar.cz. Začínal jako prodej oblečení pro děti z druhé ruky, v současnosti jde o inzertní portál nabízející věci použité i nové, včetně nábytku. Vedle postýlek, židliček a ohrádek určených pro miminka a batolata tu najdete právě i běžný nábytek do bytu. 

Jestli plánujete pronajímat bydlení i rodinám s malými dětmi, může (po dohodě s nájemníkem) hodit právě i to „miminkovské“ vybavení. Abyste mohli na Mimibazar.cz cokoliv nakoupit, registraci netřeba. Pokud byste chtěli i prodávat, už se musíte registrovat.

Výhody Mimibazaru jsou v osobnějším přístupu prodávajících (je tu o něco rodinnější prostředí než na ostatních inzertních serverech). Nevýhody zůstávají podobné jako například u Aukro nebo Marketplace. Plus fakt, že Mimibazar.cz je na nábytek zaměřen přece jen méně.

Sbazar

Když mluvíme o inzertních serverech, nelze dnes vynechat Sbazar.cz. I tady se prodává nábytek, nejčastěji ten použitý, o který jeho majitelé už nestojí. To samozřejmě neznamená, že by nutně musel být opotřebený. Často se dá narazit na „kousky“ ve výborném stavu. 

Podobných portálů je na českém internetu mnohem více - namátkou zmiňme Bazoš.cz, Bazar.cz, Vinted.cz (koberce, rohože), Nábytek-Bazar.eu, BazarNábytkuOnline.cz apod. Výhody a nevýhody zůstávají stále stejné, plus přidejme fakt, že čím menší portál, tím méně možností natrefit na zajímavou koupi.

V okolí často fungují i lokální online bazary (resp. stránky kamenných bazarů), jen se po nich poohlédnout. Stačí si vygooglit „bazar nábytku online“ a připsat vaše město. Pak už se stačí proklikat zobrazenými výsledky. 

Aukce na Exdražby.cz

Možná ještě neznáte portál Exdražby.cz. Jde o centralizovaný portál exekučních aukcí, na němž se scházejí informace o dražbách ze všech právě probíhajících exekučních řízení. Do aukcí se často dostává i nábytek. Výhodou je velmi nízká vyvolávací cena. Nevýhodou pak vše, co je typicky spojeno s prodejem z druhé ruky - lokalita, absence záruky, opotřebovanost a někdy velmi úzký výběr.

Daruji za odvoz

Nábytek úplně zdarma, jen za odvoz. Ten se dá najít na inzertním portálu DarujiZaOdvoz.cz. Inzerovaný nábytek je v různém stavu zachovalosti - s čímž je však nutno u zdarma věcí počítat. Vedle nábytku do pronajímaného bytu nebo domu se tu dají pořídit i věci na zahradu, pro zvířata nebo dokonce elektrospotřebiče - ve všech myslitelných kategoriích.

U nábytku věnovaného zdarma, jen za odvoz, se může vyplatit jet pro něj i kousek dál, nebo si ho nechat na cílovou adresu přivézt dopravní společností. I zde se dá filtrovat mezi kategoriemi, též mezi regiony. Někteří darující si místo ceny za nábytek řeknou o věc, kterou chtějí získat výměnou.

Výhodou nákupu na DarujiZaOdvoz.cz je možnost získat nábytek do pronajímaného bytu či z domu úplně zdarma, jen za zmíněný odvoz. Vykukuje tu však jedna opravdu velká nevýhoda - často se jedná o věci dlouhodoběji používané, a proto ne zrovna v nejlepším stavu.

Místní kamenné bazary 

Zapomenout bychom neměli ani na místní bazary v okolí. Často mají i svou dopravu a „stěhováky“, což vám celou situaci dost usnadní. A když natrefíte na zajímavý kousek nebo celý set, je vyhráno. Ceny v bazarech jsou nižší než ve většině obchodů, navíc si můžete nábytek osobně prohlédnout a zhodnotit, jestli právě tuhle sestavu či gauč chcete do pronajímaných prostor vůbec dávat.

Na bazarový nábytek většinou nebude k dispozici záruka (pokud majitelé neprodávají nábytek brzy po jeho pořízení), na druhou stranu jej máte „u nosu“ a všechno si můžete prohlédnout, vyzkoušet. Bohužel i zde si musíte vystačit s tím, „co zrovna je“, na druhou stranu tu málokdy soupeříte s dalším zájemcem, tedy nepřihazujete k původní ceně.

Chcete zjistit více o bezstarostném pronájmu?

Nechejte nám na sebe kontakt a my se vám do 24 hodin ozveme. Rádi s vámi probereme vaše potřeby a představíme výhody naší služby.

Děkujeme za zájem

Jednou za dva týdny si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Vyplnit další email

Něco se pokazilo

Zkuste prosím formulář odeslat znovu. Pokud chyba přetrvává, kontaktujte naši podporu.

Pronajímáte za správnou cenu?

Zdarma a nezávazně vám spočítáme optimální výši nájemného.

Chcete pronajímat bez starostí a bez rizika?

O váš pronájem se postaráme od A do Z.

Líbil se vám článek? 
Přihlašte se k odběru novinek

Pro naše odběratele připravujeme čtvrtletní analýzu a srovnání vývoje na trhu s nájemním bydlením. S předstihem připomínáme důležité termíny (daňové přiznání, daň z nemovitosti) a přehledně zpracováváme aktuální změny zákonů či nařízení.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a každý měsíc si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Získejte až 5 000 Kč

Víte o někom, kdo pronajímá byt nebo vlastní více investičních nemovitostí? Doporučte nám jej, odměníme vás za každý byt, který se díky vám dostane do našeho portfolia.

Doporučit majitele
Zdarma

Aktuální vzory smluv pro rok 2024

Naši právníci si pro vás připravili aktualizované vzory smluv pro rok 2024. Můžete si tak být jisti, že váš majetek bude maximálně chráněný a ani rostoucí inflace vás nezaskočí.

Nájemní smlouva

Získat vzor

Výpověď smlouvy

Získat vzor

Předávací protokol

Připravujeme

Dodatek ke smlouvě

Připravujeme

Vzor nájemní smlouvy

Aktualizovaný pro rok 2024
Vytvořen právníky
S inflační doložkou

Nesprávně zpracovaná nájemní smlouva vám může způsobit nejednu vrásku na čele. S naším pravidelně aktualizovaným vzorem se vyhnete celé řadě problémů, kterým majitelé nemovitostí čelí.

Stáhnout

Naučíme vás pronajímat

S námi se ve světě pronájmů neztratíte. Získejte vždy čerstvé novinky z realitního trhu, tipy jak lépe pronajímat a nové investiční příležitosti.

Děkujeme za váš zájem

Jednou za dva týdny si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Vzor nájemní smlouvy

Aktualizovaný pro rok 2024
Vytvořen právníky
S inflační doložkou

Nesprávně zpracovaná nájemní smlouva vám může způsobit nejednu vrásku na čele. S naším pravidelně aktualizovaným vzorem se vyhnete celé řadě problémů, kterým majitelé nemovitostí čelí.

Stáhnout

Získejte až 5 000 Kč

Víte o někom, kdo pronajímá byt nebo vlastní více investičních nemovitostí? Doporučte nám jej, odměníme vás za každý byt, který se díky vám dostane do našeho portfolia.

Doporučit majitele
Zdarma

Vzor nájemní smlouvy

Aktualizovaný pro rok 2024
Vytvořen právníky
S inflační doložkou

Nesprávně zpracovaná nájemní smlouva vám může způsobit nejednu vrásku na čele. S naším pravidelně aktualizovaným vzorem se vyhnete celé řadě problémů, kterým majitelé nemovitostí čelí.

Stáhnout

Pronajímáte za správnou cenu?

Zjistěte aktuální hodnotu tržního nájemného ve vašem bytě.

Spočítat nájemné

Pronajímáte za správnou cenu?

Zjistěte aktuální hodnotu tržního nájemného ve vašem bytě.

Spočítat nájemné

Bezstarostný příjem z pronájmu
Ať se děje cokoliv...

Nechejte nám na sebe kontakt a my se vám do 24 hodin ozveme. Rádi s vámi probereme vaše potřeby a představíme výhody naší služby.

Domluvit konzultaci

Peníze každý měsíc a na den přesně

Garantujeme stav vašeho bytu

Zbavte se rizik a uvolněte si ruce

63

Hodin ušetřených
správou bytu

Vyřešíme za vás nejen inzerci,
prověření zájemců a obsazení
bytu, ale také kontroly, pojistné
události, řemeslníky či jakoukoliv pohotovostní událost.

0 Kč

Riziko spojené s
neplatiči nájemného

Váš nájemník jsme my. Riziko
neplatících podnájemníků tak
přebíráme za vás. Nájemné vám
tak přijde vždy na den přesně.
Na to se můžete spolehnout.

25 tis Kč

Ušetříte na opravách
a dalších nákladech

Nemusíte se starat o žádné
opravy, pojistné události,
vyúčtování či kontroly bytu.
Na vše myslíme za vás.
24/7.
Buďte vždy v obraze

Pro naše odběratele připravujeme čtvrtletní analýzu a srovnání vývoje na trhu s nájemním bydlením. S předstihem připomínáme důležité termíny (daňové přiznání, daň z nemovitosti) a přehledně zpracováváme aktuální změny zákonů či nařízení.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a každý měsíc si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.