Všechny články

Tipy pro rychlý a snadný úklid nejen před Vánoci

5.12.2019
 | 
Jak pronajímat byt

Vánoce se blíží a s nimi i tradiční vánoční úklid. Proč ale nevyužít předvánoční čas k úklidu bytu k pronájmu? Budete připraveni nabídnout čistotou zářící byt novým nájemníkům a kdo ví, třeba k vám Ježíšek přijde dvakrát.

Úklid pro mnohé z nás není tou nejzábavnější činností. Shodneme se ale, že je důležitý. O to víc, když máte byt, který chcete pronajmout. Naštěstí existuje mnoho triků, díky kterým budete mít hotovo raz dva a ani se u toho tolik nepředřete. My některé z nich známe a rádi vám je prozradíme

 Zrcadlo, zrcadlo, pověz, kdo je v zemi zdejší.. 

Taky se u čištění zrcadla občas pořádně zapotíte a když už si myslíte, že je hotovo, zjistíte, že tam ještě nějaká šmouha zůstala? Tenhle problém známe i my. Naší brand manažerce Terce ale spolehlivě funguje octový čistič. 

“Dělám si ho sama doma: do zavařovací sklenice do poloviny naplněné octem přidám umyté kůry od pomerančů a citronů, zředím trochou vody a kápnu pár kapek esenciálního oleje. Sklenici nechám ve tmě odstát dva týdny až měsíc, pak přecedím a naliji do nádoby s rozprašovačem.” 

Na vyleštění je potom vhodná utěrka z mikrovlákna, odborníci ale doporučují i staré noviny

Ocet jako uklízecí parťák

To, že ocet funguje jako věrný pomocník nejen při leštění zrcadel, potvrzuje i vedoucí HR oddělení Markéta. Ta ho používá jak k čištění záchodu, tak na ucpaný odpad

“Na ucpaný odpad ocet a jedlá soda fungují skvěle. Na čištění zas používám v kombinaci s octem sůl. Je potřeba to nechat působit, třeba i celou noc, ale výsledek stojí za to.” 

Stejně tak se ocet dá použít k mytí oken, odstranění vodního kamene z varné konvice nebo vyčištění sprchového koutu. 

Soda, soda a zase soda 

Další (ne)tajnou zbraní je jedlá soda. Ta se dá používat rovnou na několik věcí. Pokud ji smícháte s vodou, směs je ideální na čištění sporáků

Soda také perfektně zbavuje zápachu. Pokud vás tedy trápí zapáchající skvrna na koberci nebo jste zrovna vyhodili něco starého a nepříliš voňavého z ledničky, je to právě jedlá soda, která vás může rychle a snadno zachránit. O tom, jak uklízet ledničku, si můžete více přečíst tady. 

Vedle jedlé sody je dobré doma mít i sodu prací. Katka z IT z ní například vytváří domácí prací prášek.

 “Pokud budete chtít pro nové nájemníky vyprat třeba záclony, doporučuji dát dohromady prací sodu, esenciální olej a nastrouhané prací mýdlo. Díky esenciálnímu oleji navíc ovlivníte, jak bude vaše prádlo vonět.” 

Když už jsme u té vůně. První dojem dělá hodně a když nájemce při vstupu do bytu omámí příjemná vůně, zvýší se šance, že se mu tam zalíbí. K navonění bytu stačí vzít zavařovací sklenici, do té nasypat jedlou sodu, přidat esenciální olej a navrch položit zapálenou čajovou svíčku. Získáte tak i zajímavý dekorační prvek.

Zubní pasta nejen pro krásné zuby

Kdo z nás by si dokázal představit život bez pasty na zuby? Věděli jste ale, že skvěle funguje při úklidu? Slouží jako účinný nástroj pro leštění nebo jako zbraň proti šmouhám na linoleu. Například náš správce Tomáš si ji nemůže vynachválit. 

“Čistím s ní například kohoutky. Jde to krásně a rychle.” 

Nano houbička

Jako poslední tip doporučujeme nano-melaminovou houbičku, která vám pomůže zbavit se skrvn i bez využití chemie. Například specialista péče o klienty Pepa ji využívá často. 

“Používám ji rád, protože je to rychlé. Vždy ji jen namočím vodou a za chvíli jsou skvrny pryč. Doporučuji při práci s ní ale využívat rukavice a rozhodně ji uchovávat mimo dosah dětí a domácích mazlíčků.”

Je důležité si úklid zpříjemnit..

Samotné prostředky ale k úklidu nestačí, nejdůležitější je mít odhodlání a chuť ho dokončit. Nabízí se tedy otázka – jak úklid zpříjemnit? My doporučujeme pustit si hudbu, třeba vánoční. Ale záleží jen na vás, který styl vás baví natolik, že při něm zapomenete, že zrovna uklízíte. Pokud ale hudba nepomáhá, přizvěte k úklidu parťáky. S nimi si můžete povídat a než se nadějete, máte uklizeno.

Tipy, rady a novinky

Za roky strávené ve světě nájemního bydlení jsme nasbírali spoustu zkušeností, o které se s vámi chceme podělit. Zároveň bedlivě sledujeme vývoj na trhu, abyste vy nemuseli. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a každý měsíc si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Děkujeme za váš zájem

Jednou za dva týdny si rozšíříte obzory v oblasti pronajímání.

Přihlásit další email

Něco se pokazilo

Zkuste prosím formulář odeslat znovu. Pokud chyba přetrvává, kontaktujte nás přímo.